EğitimManşetBurdur, eğitimde ‘BİGEP’ ile gelişiyor

9 ay ago

Vali Hasan Şıldak’ın 2020 yılını “Burdur’da eğitim öncelikli yıl” ilan ederek başlatmış olduğu, Burdur Valiliği öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen “Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP)” kapsamında ilimizdeki meslek Odaları ve iş insanları tarafından Okullarda oluşturulacak “Yenilikçi Sınıf Ortamlarının” yapım protokolü, dün düzenlenen törenle imzalandı. “Yenilikçi sınıf ortamları” Burdur’da eğitime, BİGEP’e ayrı bir katkı sağlayacak.

2019 – 2020 eğitim öğretim yılının başından itibaren İlimizde başarılı bir şekilde uygulanan, Vali Hasan Şıldak’ın da yakın takip ederek büyük önem verdiği BİGEP projesi ile, başta ilimiz genelindeki öğrencilerin akademik başarıları olmak üzere, okullardaki sanatsal, sportif, kültürel, sosyal ve proje tabanlı çalışmaların artırılması, bunun yanı sıra oluşturulacak nitelikli “yenilikçi sınıf ortamları” ile İlimizin eğitim alt yapısının güçlendirilerek Burdur’un geçmiş yıllarda eğitimde elde ettiği başarıların tekrar yakalanması hedefleniyor.

Geçtiğimiz günlerde 4 Şubat tarihinde il merkezinde düzenlenen programda BİGEP projesi kapsamında yürütülen çalışmalar ile 2020 yılı içerisinde yapılması planlanan faaliyetleri, Oda başkanları ve iş insanları ile paylaşan Vali Şıldak, okullarımızda oluşturulması düşünülen “Yenilikçi Sınıf Ortamları” konusunda hayırsever iş insanlarından destek sözü almıştı…

Çok kısa bir süre içerisinde projeye desteklerini ortaya koyan Burdur’daki  iş insanları, yapımını üstlendikleri yenilikçi sınıfların pro- tokol imza töreninde Burdur eğitimine desteklerini bir kez daha güçlü bir şekilde ifade ettiler. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen protokol imza törenine, başta Vali Hasan Şıldak olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Ticaret ve Sanayi Odası Başşkanı Yusuf Keyik, Ticaret Borsası Genel Sekreteri, Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay ve hayırsever iş insanları katıldı.

Vali Şıldak’tan eğitimle ilgili yine çarpıcı mesajlar

Vali Hasan Şıldak protokol imza töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bugün ilimiz adına güzel bir buluşma gerçekleştiriyoruz. Burada bulunan 3 meslek kuruluşumuzun çok değerli başkanları Ticaret ve Sanayi Odamız, Ticaret Borsamız ve Ziraat Odamız’ın başkanları ve 12 tane çok değerli işletmecimiz, sanayicimiz ve hayırseverimiz ile birlikte bir araya geldik. Amacımız geçen hafta içinde gerçekleştirdiğimiz bir toplantımız olmuştu. İlimizdeki okullarımızın fiziki mekan olarak desteklenmesi bilhassa Milli Eğitim Bakanlığımızın son dönemde çok üzerinde durduğu, yenilikçi sınıf ortamlarının oluşturulması, çocukların eğitim düzeylerinin yükseltilmesi için görerek, yaparak, bizzat takbik ederek uygulamanın içinde konuları öğrenmeleri itibarıyla desteklenen yenilikçi sınıflar, atölyeler oluşturmak için biz Valilik olarak Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak burada bulunan haziruna müracaat ettik, taleplerini rica ettik ve sağolsunlar burada bulunan bütün oda ve hayırseverlerimiz bu talebimize olumlu cevap verdi.

Burdur her zaman zaten eğitimin yanında olmuş bir şehir, eğitimi isteyen, eğitim ile büyüyen bir şehir.

Bunun amacı küçük sınıfların donatımlarını sağlamanın ötesinde bir amacı var. Taşıdığı değer çok büyük bizim açımızdan da mesaj veriyoruz bu şekilde toplumumuzun asıl dinamik gücünü oluşturan reel sektörün temsilcileri ve iş dünyasının temsilcileri burada bizde eğitime katkı sağlıyoruz ve bu yıl yürüttüğümüz eğitim kampanyasına özellikle bir başarı izleme ve geliştirme projesine destek oluyoruz mesajı veriyorlar. Bu itibarla bu projenin içinde bulunan okul idarelerimiz, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, burada bulunan çok değerli misafirlerimizin bu desteği ile daha güçlenmiş oluyorlar daha moral buluyorlar.

Bu itibarla topluma da dayanışma, birlik içinde hareket etme ve eğitim konusunda özellikle en güzel örnekleri sunma adına gerçekleştirilen bu yardım faaliyetine ve üstlenilen bu sorumluluğa büyük bir takdirle ve teşekkürle cevap vermek istiyorum.

Her bir davetlimize, her bir oda başkanımıza, yönetim kurullarına ve firmalarımıza, iş insanlarımıza bu hayırseverlikleri ve eğitime destekleri nedeniyle onlara teşekkür ediyorum.”

Kodlama : SadeMedia Interactive