EkonomiGündemManşetZor gününüzde Kooperatifiniz yanınızda!

8 ay ago

S.S Yeni Burdur Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Tuncay Yiğit, Esnaf Kefalet Kurumlarında faiz oranının yüzde 4,5’a düştüğünü belirtti.

Faiz indirimlerinden dolayı TESKOMB Genel Başkanı Abdülkadir Akgül ve 6. Bölge Esnaf Kefalet Başkanı Ahmet Tural’a çok teşekkür eden Yiğit; “faiz oranlarının çok düşük olduğunu ve şu zor zamanlar da esnafın bu kredilerden yararlanmalarını istiyoruz” dedi.

Gazetemiz Muhabiri Muhammet Fatih Başcı’ya faizler hakkında değerlendirmelerde bulunan Tuncay Yiğit şunları söyledi: “Esnaf kefalet kurumumuzda faiz oranı şu an yüzde 4,5, yıllık oranda yüzde 4,5’a düştü.

Bütün esnaflarımız adına TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdülkadir Akgül ve 6. Bölge Esnaf Kefalet Başkanımız Ahmet Tural’a çok teşekkür ederiz.

Şu anda oranlarımız ciddi anlamda çok düşük. Bir kıyaslama yaptığımız da esnafımıza konut kredisinden bile düşük kredi veriyoruz.

Faizler önceki oranlarda yüzde 8’e kadar çıkmıştı ama yapılan çalışmalarla birlikte bu oran yüzde 4,5’a indirildi. Kooperatifin aldığı payda yüzde 1,5’tan 1’e çekildi.

Esnaf başına aylık 3 aylık ve 6 aylık ödeme periyotları şeklinde 125 bin liraya kadar kredi veriyoruz.

Özellikle şu zor zamanlarda esnafımızın bu kredilerden yararlanmasını istiyoruz. Ekonomik sıkıntı çeken esnaflarımız için sermaye olarak kullanabilirler, demirbaş alımı için kullanabilirler, ekipman alımı için yani esnafımız nasıl kullanmak isterse o şekilde kullanmaları için tavsiyede bulunuyoruz.

Bunlardan ayrı dükkân kredileri var, 500 bin liraya kadar dükkân kredisi veriyoruz.

10 yıla kadar vade var. Ticari araçlarda geçerli olmak üzere yine araç alımlarında 7 yıla kadar vadeli 500 bin lira kredi veriyoruz.

Şartlarını da saymak gerekirse bir esnafımız kredi çekeceğinde öncelik sicil durumu, sicil durumu temiz olacak.

Mutlaka 2 tane kefil olmak zorunda bunların haricinde bir tanede ipotek vermek zorunda 125 bin kredi çekeceği için.

Hazine destekli kredi olunca bunlar şartları da biraz zor oluyor ama faiz oranı çok düşük olduğu için herkese tavsiye ediyoruz.

Dükkân almak isteyen, araç almak isteyen esnafımız Yeni Burdur Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifine gelip başvuru yapabilirler.

Tüm esnaflarımız bu kolaylıklardan yararlanabilir. Kredi çekmese bile bütün esnaflarımızı kooperatifimize çay, kahve içmeye bekleriz. Geldiklerinde bilgi alışverişi yaparız.”

Kodlama : SadeMedia Interactive