Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Burdur’da görev yapan öğretmenler ile buluştu.

Koronavirüs salgını nedeniyle internet ortamında devam eden ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ bu defa Burdurlu öğretmenlerle Bakan Selçuk’u bir araya getirdi. Toplantı müzik öğretmeni Kıvanç Erbil’in Burdur’un yöresel çalgısı olan sipsi dinletisi ile başladı.

Sanal ortam üzerinden yapılan buluşmada Bakan Ziya Selçuk, öğretmenler ile birebir tanışıp, sohbet etti. Burdur’da görev yapan öğretmenler, toplantıda söz alarak uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerle yaptıkları etkinlikleri anlattı.

Bakan Selçuk, toplantıda Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan Kitap Dostu Burdur Projesi’ne de destek verdi.

‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ toplantısı Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenlerinin seslendirdiği yöresel türkü ile sona erdi.
Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay’da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile buluşma hakkında duygularını dile getirdi.
Milli Eğitim Müdürü Çay, “Bugün güller, göller, gönüller diyarı Burdur’umuzda “Öğretmenin itibarı benim itibarımdır” diyerek daima meslektaşlarının yanında, yakınında olan ve desteklerini eksik etmeyen Bakanımız Sayın Ziya Selçuk‘u misafir ettik. Meslektaşlarımın heyecanı, samimiyeti ve güleç yüzleri sayesinde oldukça güzel ve faydalı bir buluşma gerçekleştirdik. Nice güzel buluşmalarda bir araya gelmek dileğiyle…” ifadelerini kullandı.
-Muhammet Fatih Başcı