Burdur’da Huzurevi inşaatının şantiyesinde bulunan Kangal cinsi 8 aylık Zeyna isimli kangal cinsi köpek av tüfeği ile arka ayaklarından vuruldu.
Burdur-Ankara Karayolu Küçük Sanayi Sitesi Kavşağı’nda yapımı devam eden Huzurevi İnşaatının şantiyesinde bulunan Kangal cinsi köpek, bir kişi tarafından av tüfeği ile arka ayaklarından vuruldu.
Vurulduktan sonra yaralı şekilde şantiyeye gelen köpek İnşaat Formeni Yasin Toğ tarafından veterinere götürülerek tedavi edildi.
Olayın ihbar edilmesi üzerine olay yerine gelen Burdur Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Çevre doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri çevrede yaptıkları araştırmada köpeği vuran kişinin M.M. olduğunu tespit etti. M.M. ifadesi alınmak üzere Polis Merkezine götürüldü.
İnşaat formeni Yasin Toğ “şantiyedeki köpeklerinizi her akşam 8-8.15 gibi serbest bırakıyoruz. Köpeklerimiz saf kangal. Köpeğimiz 8 aylık. Kimseye bir zararı yoktur. Şantiyeden köpeğimi gözlüyordum. Yukarıdaki arkadaş elinde kürekle geliyor zannettim. Gelir gelmez köpeklerin arkasından dört el ateş etti. Köpeğin birisi yanımıza geldi diğeri de 5 dakika sonra kanlar içinde yanımıza geldi” dedi.
Toğ ” adamla hiç bir husumetimiz yok. Burada bir çok arıcı var. 9 aydır buradayız. Bir kişiden şikayet almadık. Buna rağmen hangi zihniyetle vurdu. Çözemedik” dedi.