Zafer Partisi'nin vizyonu ile birlikte seçim sürecinde Zafer Partisi'nin Burdur için çalışmalarını aktaran Çelik, "Öncelikle kendi milletimize önem veriyoruz. Dolayısı ile Burdurlu vatandaşımız önceliğimiz, Her koşulda onları önceleyeceğiz." sözleriyle Zafer Partisi'nin kuruluş manifestosu olan "Irkçılık Türk Milletine Yapılıyor." maddesi ışığının altında Burdurlu vatandaşların haklarını ve refahını da gözeteceklerini vurguladı.

13 senedir Burdur'da Al-Gül Emlak Danışmanlığı adıyla hizmet veren Onur Gürkan Çelik, şehir için verilen sözlerin, vaatlerin tutulmaması sebebiyle yola çıkıldığını belirtti.

Burdur’un konumu itibariyle gelişmişlik açısından çok daha başka yerde olması gerektiğini savunan Çelik, belediye meclisi adaylığında bunun için çalışacağını vurguladı.

Zafer Partisi Burdur Belediye Meclisi 2. Sıra Adayı Onur Gürkan Çelik; “Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi biliyorsunuz sığınmacılar büyük bir sorun. Kira fiyatları arttı, konutlar yetersiz geliyor, mülteciler kendi vatandaşımızdan daha iyi standartlarda yaşıyor. Biz daha iyi standartlarda yaşaması gerekenin kendi vatandaşımız olduğuna inanıyoruz. O yüzden elimizden geldiği kadar bazı şeyleri düzeltmek istiyoruz. Burdur’da mevcut belediye başkanı 10 senedir görevde, ondan önce de bir 10 sene de iktidar parti görevdeydi. Toplam 20 senedir bir su sözü veriliyor. Ama maalesef bir adım ileri gidebilmiş değiliz bu konuda. İnsanlarımız hala musluktan kireçli su içmek zorunda kalıyor. Ya da Antalya yoluna gidip oradan su doldurup gelmek zorunda kalıyor.  İlk hedeflerimizden biri bu.

Daha sonrasında da şehir merkezindeki yeşil alanı artırmak istiyoruz. İmar sorunlarını çözmek istiyoruz. Bizim farkımız biraz şurada! Diğer adaylar gibi, tramvay, AVM gibi afaki hizmetlerden ziyade yapılabilecek hizmetleri insanlara sunmaya başlıyoruz. Bugün Bağlar Mahallesi’nde neden sinema salonu olmasın, Akdere’de neden bir bowling salonu olmasın! Y

ani yatırımı sadece bir bölgede toplayıp sadece o bölgenin kalkınmasından ziyade kompleks bir yatırım silsilesi düşünüyoruz. Burdur’un her bölgesine farklı yeşil alanlar, sosyal yaşam alanları kazandırmak istiyoruz. Burdur’un her bölgesini canlandırmayı hedefliyoruz. Gençlerimiz otobüs hatlarından çok şikayetçi. Durakta 1-1 buçuk saate kadar beklediği zamanlar oluyormuş gençlerimizin. Bu konuda gençlerimizin şikâyeti çok fazla. Bunları düzeltmeyi amaçlıyoruz. Otobüs ücretleri konusunda da mümkün olduğunca minimalize ederek gençlere yardımcı olmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.