ManşetSporBurdur şehir merkezinde; yüzme havuzu yatırımı hizmete girmek üzere

1 sene ago

Vali Hasan Şıldak, uzun bir süredir tartışma konusu olan, şehir merkezinde yapımı tamamlanan ve birkaç prosedürün gerçekleşmesinden sonra hizmet vermeye başlayacak olan yarı olimpik yüzme havuzunu, Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve daire müdürleri ile birlikte ziyaret ederek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya’dan inşaat hakkında bilgiler aldı.

Yüzme Havuzu incelemeleri sonrası konuşan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik; “bugün yarı olimpik yüzme havuzumuzun çalışmalarında geldiği son noktayı görmek için bir ziyaret düzenledik. Geçen aylardan itibaren yoğun bir çalışma yapıldı ve sonuçta şu an Burdur şehir merkezinde özellikle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin çok fazla istifade edebileceği bir yüzme havuzuna kavuşmuş olduk. Önümüzdeki günlerde personelleri ile ilgili de Bakanlığımızın çalışmaları var. Onlarda tamamlandıktan sonra Burdur’a bir yüzme havuzu ka- zandırmış olacağız. Bundan sonra çocuklarımız Beden Eğitimi derslerini de öğretmenlerinin nezaretinde burada yapma imkanı bulacaklar. Spor alanı itibari ile baktığımızda gerçekten Gençlik ve Spor Bakanlığından çok fazla yatırımlardan istifade eden illerden bir tanesiyiz. Gençlik Mer- kezlerimiz, Spor Tesislerimizin hepsini tamamladık. Şehrimizde stadyumlarla ilgili gerekli düzenlemeler yapıldı. Bundan sonra da Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yatırımlarının takipçisi olacağız.

Yüzme havuzunun çok dedikodusu oldu, üzerinde çok laf söylendi. Yüzme havuzu üzerinden bize ağır eleştiriler yapıldı. Şunun Burdur halkı ve kamuoyu tarafından bilinmesi gerekiyor. Bir yatırımın programa alınması çok önemlidir. Yatırımı programa aldıramıyorsanız eğer hiç başlamış demektir. Projesinin yapılması da büyük bir aşamadır. Bunu gerçekleştirmişiz. Ödeneklerinin ayrılması gerekiyor bunu da gerçekleştirmişiz, yükleniciden kaynaklanan problemler çıktığında, sorunları tamamen siyasi olarak bize ya da Bakanlığımıza atfetmek, akıl tutulması demektir. Yani yüklenicinin firmasından kaynaklanan problemleri görmezden gelmek bunu alay edercesine bize ithamda bulunmak doğru değildir. Şimdi ben kusura bakmayın, ama bu kadar laftan sonra bu yüzme havuzuna geldiklerinde nasıl bir intiba ile düşünecekler merak ediyorum. Burdur’daki aksayan yatırımların büyük bir kısmında ödenek problemi yok. Yüklenici firmaların kendi sorunlarından kaynaklanan problemler” dedi.

Vali Hasan Şıldak da yaptığı açıklamada, “bugün çok mutluyum. İlimiz çok güzel bir tesis kazanıyor. En kısa sürede buradaki prosedürler Gençlik ve Spor Bakanlığımız tara- fından tamamlanacak. Biz de gerekli olan personel planlamalarını ve görevlendirmeleri en kısa sürede yapacağız. Gençlik Merkezimizin hemen karşısında ilimizin en işlek caddesi üzerinde böyle bir tesis Burdur halkının, öğrencilerimizin, çocuklarımızın, gençlerimizin ve yetişkinlerimizin hizmet alacağı çok nezih bir alan olarak en kısa sürede hizmete girecek. Tamamlanmış diyebiliriz. Sadece prosedür olarak bazı işlemlerin yapılması gerekiyor. Bunlarla ilgili süreç devam ediyor. Ama görüldüğü gibi pırıl pırıl bir tesis oldu. Çok temiz bir şekilde işletilecek ve nezih bir şekilde kullanılacak inşallah. İlimizde göz bebeği olacak, kültürel açıdan, sosyal açıdan, sportif açıdan gençlerimizin faydalanacağı bir alana dönüşecek. Tabi bazı kamu yatırımlarında yükleniciden kaynaklı, müteahhitlerden kaynaklı bazı sorunlar yaşanabiliyor. Burası da üçüncü el değiştirme sonucunda tekrardan ikinci ikmal ihalesi yapılmak suretiyle bu hale gerilmiş bir yatırım. Bunlarda idarenin, hiçbir bakanlığın kusuru yok. Müteahhit tamamlayamayıp fesih süreci yasal bir süre olarak işletiliyor. Ama önemli olan sonuçtur. Bu sonuçların takip edilmesi alınması elbette her yönden takibi gerektiren konular. Başta değerli Milletvekilimiz Bayram Özçelik olmak üzere burada emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanımıza özellikle teşekkür ediyoruz. İlgili kurum olarak da Gençlik ve Spor Teşkilatı bizimde desteğimizle burayı en uygun şartlarda halkımızın hizmetine en kısa sürede sunacak” bilgilerini paylaştı.

Filiz ERYILMAZ

 

Kodlama : SadeMedia Interactive