GündemManşetYÜREĞİMİZ YANIYOR!

5 sene ago

BURDURLU ŞEHİT… UZMAN ÇAVUŞ HAKAN AKTÜRK SİİR’TEKİ HAİN SALDIRIDA ŞEHİT OLDU!

Günlerdir devam eden bölücü terör saldırılarında vatan evlatlarını kaybetmeye, şehit vermeye devam ediyoruz… Anadolu’yu kaplayan bu acı 19 Ağustos 2015 Çarşamba günü  Burdur’a da sıçradı. Siirt’teki hain saldırıda hayatını kaybeden 8 Askerden biri de Burdurlu bir Uzman Çavuş Hakan Aktürk. Siirt-Pervari karayolunda, patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 3’ü rütbeli 8 asker şehit oldu.

Şehit askerlerden birinin de Burdur merkez ilçeden Uzman Çavuş Hakan Aktürk olduğu öğrenildi.

PKK’DAN MAYINLI TUZAK

Edinilen bilgilere göre olay, Şirvan-Pervari karayolu Üçyol mevkiisinde meydana geldi. Askeri aracın geçişi sırasında daha önce yola döşenen uzaktan kumandalı mayın patlatıldı.

Patlamanın ardından askeri panzer hurdaya döndü. Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, düzenlenen saldırıda 8 askerin şehit olduğunu söyledi.

Saldırının meydana geldiği bölgeye Siirt’ten ve ilçelerden ambulanslar sevk edildi. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Siirt’in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında, PKK’lı teröristler karayoluna tuzakladıkları bombayı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatıldı, patlamada 2’si rütbeli 6’sı er olmak üzere 8 asker şehit oldu.Şehit askerlerden bir tanesinin Burdurlu, Burdur merkezden Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk olduğu olduğu öğrenildi. Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk, 37 yaşında idi.. Şehidimizin baba ocağı şehrimizde Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki acı haber ulaşarak evine ateş düştü.

GENELKURMAY’DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay, Siir’teki bu hain saldırı ve patlamayla ilgili bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama:“19 Ağustos 2015 tarihinde saat 14.10 sularında Siirt-Pervari yol emniyeti için görevlendirilen unsurlarımıza Bölücü Terör örgütü mensubu teröristler tarafından, daha önceden yol kenarına yerleştirilen El Yapımı Patlayıcı patlatılmıştır.Patlama sonucunda Kahraman sekiz personelimiz şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

 

Kodlama : SadeMedia Interactive