Yozgat ilinde 01 Temmuz 2024 Pazartesi günü çeşitli ilçelerde planlı elektrik kesintileri yaşanacak. Kesintiler, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle belirli bölgelerde elektrik hizmetinin geçici olarak durdurulmasına neden olacak.

Sorgun İlçesi: Sorgun ilçesinde 6 saat sürecek elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintiden etkilenecek bölgeler arasında Gedikhasanlı köyünün bir kısmı bulunuyor. Kesintinin sebebi, bakım çalışması olarak açıklandı. Kesinti saat 09:30'da başlayacak ve 15:30'da sona erecek.

Aynı gün Sorgun ilçesinde 8 saat sürecek başka bir elektrik kesintisi daha planlanmış durumda. Bu kesintiden Alcı, Mehmetbeyli, Peyniryemez, Yazılıtaş, İdrisli ve Şahmuratlı köyleri etkilenecek. Kesintinin sebebi, şebeke çalışması olarak belirtildi. Kesinti saat 09:00'da başlayacak ve 17:00'de sona erecek.

Yıldız Sarayı Ücretsiz mi? Ziyaret Günleri ve Saatleri Açıklandı! Yıldız Sarayı Ücretsiz mi? Ziyaret Günleri ve Saatleri Açıklandı!

Akdağmadeni İlçesi: Akdağmadeni ilçesinde 5 saat sürecek elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintiden Ahisavi mahallesinin bir kısmı etkilenecek. Kesintinin sebebi, bakım çalışması olarak açıklandı. Kesinti saat 09:00'da başlayacak ve 14:00'te sona erecek.

Boğazlıyan İlçesi: Boğazlıyan ilçesinde 2 saat sürecek elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintiden Çalapveri, Uzunlu, Başhoroz, Müftükışla, Devecipınar, Oğulcuk, Yazıcepni, Yazıkışla ve Belören bölgeleri etkilenecek. Kesintinin sebebi, bakım çalışması olarak belirtildi. Kesinti saat 09:00'da başlayacak ve 11:00'de sona erecek.

Kaynak: Haber Merkezi