28 Haziran 2024 Cuma günü Yozgat'ın Aydıncık, Kadışehri, Merkez ve Boğazlıyan ilçelerinde geniş çaplı elektrik kesintileri yaşanacak. ÇEDAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, şebeke, bakım ve yatırım çalışmaları nedeniyle birçok mahalle ve köyde elektrik kesintisi uygulanacak.

15 Temmuz Darbe Girişimi: Türkiye'nin Tarihi Dönüm Noktası Detaylı Anlatım! 15 Temmuz Darbe Girişimi: Türkiye'nin Tarihi Dönüm Noktası Detaylı Anlatım!

Aydıncık ilçesinde Bazlambaç Köyü Mevkisi'nde 13:00-14:00 saatleri arasında 1 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Aynı gün Kazankaya ve Üzümlük Köyleri'nde ise 11:00-16:00 saatleri arasında 5 saat süreyle elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintilerin nedeni şebeke ve yatırım çalışmaları olarak açıklandı.

Kadışehri ilçesinde Kabali Köyü'nde 14:00-18:00 saatleri arasında 4 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Bu kesintinin nedeni bakım çalışması olarak belirtildi.

Yozgat Merkez ilçesinde Karaca Ağaç, Örencik, Söğütlü Yayla, Görpeli, Aydoğan, Karalar, Orhan, Hacıosmanlı, K.Çalık, B.Çalık, Beserek, Susuz, Süleymanlı, Inandık Mezrası, Topaç, Çamdibi köyleri ve Sarıfatma, Çadırardıç, Karalar köylerinde 09:00-17:00 saatleri arasında 8 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintinin nedeni yatırım çalışması olarak açıklandı.

Boğazlıyan ilçesinde ise Özler Köyü'nde 09:00-12:00 saatleri arasında 3 saat süreyle elektrik kesintisi uygulanacak. Bu kesintinin nedeni bakım çalışması olarak belirtildi.

Vatandaşların, kesinti saatlerini göz önünde bulundurarak günlük planlarını yapmaları ve elektronik cihazlarını korumaları öneriliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ