BURDUR’un Yeşilova İlçesine bağlı Akçaköy’de oturan bir çocuk annesi Keziban Duran (31) Youtube’dan görerek başladığı Amigurumi Tekniği ile oyuncak yapımı işi ile ev ekonomisine katkı sağlıyor.

Duran Akçaköy Lavanta Deresi Proje alanının girişinde açtığı standda ürünlerini satarak aile ekonomisine katkı sağlıyor.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Bölümü’nden mezun olan Duran daha sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünü bitirdi.

Duran “birçok defa KPSS sınavına girdim ama atanamadım. Evde ne yapabilirim diye düşünürken Youtube’dan öğrendiğim Amigurumui oyuncak örme tekniği ile oyuncak örmeye karar verdim ve beş yıldır oyuncak örüyorum” dedi.

Kendisine girişimci ev hanımlarını örnek aldığını söyleyen Duran “bu sektörde adım adım büyümeye çalışıyorum. Satışa sunduğum ürünlerin hepsi kendi el emeğim. İleride bir atölye açmayı düşünüyorum. Bu atölyede ev hanımlarına destek amacıyla oyuncak örmeyi öğretmeyi düşünüyorum. Hem onların kazanç sağlmasını hem de kendimin kazanç sağlamasını istiyorum” diye konuştu.

Ürünlerini anne eli ve sevgisi ile ördüğünü belirten Duran açtığı İnstagram hesabından sipraiş aldığını ve Türkiye’nin her bölgesine el yapımı oyuncak gönderdiğini söyledi.