GenelYÖREX’te yöresel ürünler sergileniyor (BURDUR’DAN ETKİN TANITIM)

3 sene ago

Komşu ilimiz Antalya’da bu yıl sekizincisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX 2017) 13 Eylül 2017 Çarşamba günü ziyaretçilerine kapılarını açtı.

Vali Şerif Yılmaz, Antalya’da 8’incisi düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarının açılış törenine katıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımlarıyla Antalya ANFAŞ Fuar Merkezinde açılışı gerçekleşen fuar 13 / 17 Eylül 2017 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Burdur’un da katıldığı 70 il’den 125’i oda ve borsa, 16 kalkınma ajansı, 71 farklı kurum ve kuruluşun yanı sıra 200’ü aşkın firma ve 400’den fazla katılımcının yer aldığı fuarda, Burdur’dan; Burdur Valiliği, Burdur Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ve Lisinia Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi’nin ortak standı bulunuyor.

YÖREX’te ortak Burdur standı

Fuar süresince Burdur ortak standında yöresel ürünlerimizden, ceviz ezmesi, haşaş kıtırı, alaca dokuma, ceviz, yassıgüme dimrit üzümü, melli inciri ve Lisinia projesi kapsamında üretilen lavanta ürünleri, kekik yağı, ada çayı yağı, ballar, katran sabunu, ardıç yağı sergileniyor.

BUTSO Başkanı Keyik’ten değerlendirme

Yöresel ürünler pazarının son yıllarda artan önemine vurgu yapan BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, “Fuarda yöresel ürünlerin ticarileşmesi konusunda girişimcilere ve üreticilere rehber olmak, yöresel ürünlerin coğrafi işaret tescili başta olmak üzere tescillenmesi ve markalaşmasına katkı sağlanması amaçlanıyor. Yöresel ürünlerin ticarileştirilmesi konusunda burada çok önemli fırsatlar var. Bu fırsatları değerlendirerek Burdur’un kalkınmasına katkıyı artırmak adına buradayız” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive