AK Parti Burdur Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz, Bucak-Kocaaliler Güney Çevreyolu Projesi”nin yatırım programına alınması için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nu ziyaret etti.

Milletvekilleri Korkmaz ve Oğuz, 10 kilometrelik yolun tamamlanmasının ardından ağır vasıta taşıtların geçişleri çevre yolu üzerinden sağlanacağını, Bucak Organize Sanayi Bölgesi’ne ve Burdur-Antalya karayolu üzerine ulaşımların kolaylaşacağını söylediler.

AK Parti Burdur Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verildi;

“Bucak-Kocaaliler Güney Çevreyolu Projesi”nin yatırım programına alınması için Milletvekili kardeşim Mustafa Oğuz ile birlikte yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde 28 Mart 2024 tarihinde ihaleye çıkılıyor.  10 kilometre uzunlukta olan bu çevre yolu projesi tamamlandığında, ilçe merkezimiz üzerinden geçiş yaparak trafik yoğunluğunu arttıran ağır vasıta taşıtlarımızın geçişleri çevre yolu üzerinden sağlanacak olup, Bucak Organize Sanayi Bölgesi’ne ve Burdur-Antalya karayolu üzerine ulaşımları kolaylaşacaktır.  Bu yatırımın ilçemize kazandırılmasında büyük emekleri olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Abdulkadir Uraloğlu’na, Bakan Yardımcımız Enver İskurt’a ve Karayolları Genel Müdürümüz Ahmet Gülşen’e şükranlarımı sunuyorum.”

Kaynak: MUHAMMET FATİH BAŞCI