BölgeGündemİlçeManşetYOĞUN ‘BUCAK’ MESAİSİ Vali Hasan Şıldak’tan kapsamlı Bucak ziyareti

1 sene ago

Vali Hasan Şıldak önceki gün ilimiz Bucak İlçesine kapsamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Programı kapsamında bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere Bucak İlçesine ziyaret gerçekleştiren Vali Hasan Şıldak, ilk olarak Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi’nde öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Programının devamında Kaymakamlık, Cumhuriyet Başsavcılığı ve Belediye Başkanlığına ziyarette bulunan Vali Şıldak, sonrasında Bucak İlçesinde devam eden kamu yatırım inşaatlarında ve yeni yatırım planlaması yapılacak alanlarda incelemede bulunarak Kaymakam Erol Tanrıkulu ve yetkililerden bilgi aldı.

Eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte Bucak İlçesinde Şehidimiz Piyade Çavuş Hüseyin Arslan’ın ailesini ziyaret eden Vali Şıldak, ziyaret sırasında Şehidimizin fotoğraflarının ve özgeçmişinin yer aldığı portreyi ailesine takdim etti. Bucak programının devamında turizme kazandırılmasına büyük önem verdiği, Anadolu Selçuklu Dönemine ait tarihi yapılardan olan Susuzhan ve İncirhan Kervansaraylarını gezerek incelemede bulundu.

Vali Şıldak Bucak İlçesi programının öğleden sonraki bölümünde Mehmet Cadıl Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi, devamında Yüksek Öğrenim KYK Yurt Binası inşaatı ve Eski Devlet Hastanesi binasında incelemede bulundu. İncelemelerinin ardından esnaf ziyaretinde bulunan, Salep İmalathanesinde incelemede bulunan Vali Şıldak, buradan Kocaaliler Beldesine geçti.

Kocaaliler Beldesinde doğal çelenk yaparak yurt dışına ihracat gerçekleştiren İşletmelerde incelemede bulunan Vali Şıldak, Kocaaliler Belediyesine ziyarette bulundu. Programının son bölümünde Kızılkaya Belediyesini ziyaret etti.

Vali Şıldak İncirhan Kervansarayını incelemesi sırasında basın mensuplarına Bucak İlçesine gerçekleştirdiği ziyaretle ilgili yaptığı genel değerlendirmede; “Okullarımızın ve öğrencilerimizin bu yıl üniversite ve lise sınavlarında üstün başarı sağlamaları için BİGEP projesini oluşturduk. Proje, sadece akademik başarıyı değil, okullarımızın diğer alanlarda da güçlendirilmesini hedefliyor. İnanıyoruz ki proje ilerledikçe önümüzdeki günlerde olumlu sonuçları hepimize yansıyacak. Velilerimizden de büyük destek bekliyoruz. Projeye olan inancımız, güvenimiz tamdır. Yeter ki velilerimiz destek versinler. Projeyi el birliği ile uygulamaya devam edelim. Okulumuzu ziyaretten sonra Kaymakamlık ziyaretinde bulunduk. Kaymakamımız Erol Tanrıkulu, 3 ay önce görevine başladı. Daha önce çok arzu etmeme rağmen ziyaretine gelememiştim. Kendisine hayırlı olsun demek için ziyaret ettik.

Daha sonra Kaymakamımız ile birlikte Cumhuriyet Başsavcımızı ziyaret ettik. Akabinde Belediye ziyaretimiz oldu. Belediye Başkanımız Emrullah Ünal beyden belediyenin çalışmaları ile ilgili bilgi aldık. Kendisine başarılar dileyerek ziyaretimizi tamamladık.

Ziyaretlerimizin ardından kamu yatırımları incelemelerimiz oldu. Bucak ilçe merkezinde bazı kamu yatırımlarının duraksaması söz konusu olmuştu. Bu aslında tamamen idarenin dışında, yüklenici firmadan kaynaklanan aksaklık. İnşaatları yerinde gördük.

Kasım ayı içinde Bucak 3. Nolu Aile Sağlığı Merkezimizin, Aralık ayı içinde Emin Gülmez Ortaokulumuzun ihalelerini tekrar gerçekleştiriyoruz. Bu ihaleler ikmal ihaleleridir. Kamu binalarının tamamlanmasına yöneliktir. En kısa zamanda her iki bina ihaleleri yapılıp, inşaatları tamamlanıp halkımızın hizmetine sunulacaktır.

Gerek yeni yatırımlar için yer temini, arsa belirleme, yeni kamu hizmet alanları oluşturma ve tamamlanmamış olan yatırımların tamamlanmasına yönelik, gerek devam eden Kredi Yurtlar Kurumumuza ait 500 kişilik yurt inşaatı, gerek daha önceden 10 katlı yurt binası olarak bilinen ve kullanım dışı olan binanın değerlendirilmesi, diğer hizmet alanlarını yerinde gördük. Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız ile birlikte değerlendirmemizi yaptık. Konularla ilgili çalışmalarımız olacak. Yetkili, sorumlu birimlerimiz ile istişare ederek Bucak halkının istifade edeceği şekilde kamu hizmetlerine, kamu yatırımlarına dönüştürmek istiyoruz.

İncirhan’da da incelemelerimizi yaptık. İncirhan, Bucak ilçemizdeki tarihi miras duraklarından biridir. Şuana kadar iskeleti ayakta kalmakla birlikte bir restore edilme ihtiyacı ile karşı karşıyadır. Burada yapılacak çalışmalarla bu önemli mirasın ayağa kaldırılması ve turizme kazandırılması, Bucak’a ve Türkiye’ye hizmet eder hale gelmesi için planlamalarımız olacak. Buranın mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait. Biz de Bölge Müdürlüğümüz başta olmak üzere ilgili birimlerle görüşüyoruz.  Kaymakamımız da takip ediyor. İnşallah Susuz Han’da olduğu gibi buranın da elden geçirilmesi, tadilat, restore faaliyeti ile turizme kazandırılmasını hedefliyoruz.” dedi.

Vali Hasan Şıldak eşi Fatma Nur Şıldak ile beraber Kocaaliler Beldesinde çelenk yapan atölyeleri ziyaretinde yaptığı konuşmada; “Kocaaliler Beldesinde yaşayan bayanlar çok güzel bir üretim sürecindeler. Doğal olarak üretilen çelenklerin Avrupa ülkelerine ihracatı yapılıyor. Yapılan ihracat ile hem gelir kapısı açılmış oluyor hem de ekonomik süreç devam ediyor. Doğadan toplanan yabancı meyveler ve bitkiler estetik bir ürüne dönüşüyor ve evleri süslüyor. Bu güzel çalışma için kendilerini kutluyorum.” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive