GenelGündemManşetYeşilova’da ki saldırı hakkında Valilikten son açıklama

1 ay ago

Burdur Valiliği 20.04.2020 günü saat 04.40 sıralarında Burdur İli Yeşilova İlçesi Belediye Başkanı Mümtaz ŞENEL ve eşi Fatma ŞENEL’e yönelik olarak ikametlerinde gerçekleştirilen silahlı saldırı olayı hakkında basın açıklaması yayınladı.

Valilikten yapılan açıklama şöyle; “20.04.2020 günü saat 04.40 sıralarında Burdur İli Yeşilova İlçesi Belediye Başkanı Mümtaz ŞENEL ve eşi Fatma ŞENEL’e yönelik olarak ikametlerinde gerçekleştirilen silahlı saldırı olayının aydınlatılması ve olayın fail ya da faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalar çok yönlü olarak kapsamlı şekilde yürütülmüştür. Bu kapsamda, daha önce gözaltına alınan 1 kişi bulunmakta olup daha sonra ise olayın şüphelisi olarak mülkiyeti Belediyeye ait olan S.L. isimli otelin işletmecisi E.E. iki tabanca ile birlikte, ayrıca 6 şahıs Antalya’da yakalanarak gözaltına alınmışlardır. Adı geçen şahsın işlettiği otelin işletme ruhsatı, Kimlik Bildirme Kanununa aykırı hareket etmesi sebebi ile Yeşilova Kaymakamlığının bildirimi üzerine 15.04.2020 tarihinde Yeşilova Belediye Başkanlığı tarafından idarî bir işlem ile iptal edilmiştir.

Çocukların cinsel istismarı, kasten yaralama, adam öldürmeye tam teşebbüs, yağma, uyuşturucu ve tehdit gibi çok sayıda suç kaydı bulunan E.E.’nin olayın gerçekleştiği saate yakın bir zamanda Antalya İlinden gelerek İlimize giriş yaptığı ve olay saatinin hemen sonrasında plakasını kapatarak İlimizden ayrıldığı Plaka Tanıma Sistemi kayıtlarından tespit edilmiştir.

Meydana gelen olayın, Salda Gölü ve burada yürütülen çalışmalarla bir ilgisi bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Kodlama : SadeMedia Interactive