Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşinin, geçtiğimiz günlerde meydana gelen  kurşunlanması olayında bir kişi daha gözaltına alındı.
Burdur’un Yeşilova İlçesi Belediye Başkanı Mümtaz Şenel (68) ve eşi Fatma Şenel’in (64) evlerinde ayaklarından kurşunlanması olayı ile ilgili olarak gözaltına alınan bir kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Burdur’un Yeşilova İlçesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Mümtaz Şenel’in Koyunlar Çeşme Mahalllesi’ndeki evine 20 Nisan günü saat 04.30’da  gelen kimliği belirsiz kişiler tarafından ayaklarından kurşunlandı. İlk tedavileri Yeşilova Devlet Hastanesi’nde yapılan Şenel çifti daha sonra Burdur Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Başkan Şenel burada sol ayağından ameliyat edildi. Şenel çifti 4 günlük tedavinin adından taburcu oldu.
Mümtaz Şenel olayın mülkiyeti Belediyeye ait Salda Gölü kenarındaki Salda Lake otelinin ruhsatının iptal edilmesi sebebiyle gerçekleştiğini açıklamıştı.
Olayla ilgili olarak tutuklanan olayın azmettiricisi olduğu iddia edilen  E.E.’nin oğlu N.E.E sosyal medya hesabında bıçak fotoğrafının altına ‘Ölü Yeşilova Belediye Başkanı Allah rahmet eylesin’ şeklindeki paylaşımından dolayı Antalya’da gözaltına alındı.
N.E.E., Antalya Adliyesi’nde Segbis aracılığı ile ifade verdi. N.E.E. Yeşilova Sulh Ceza Hakimliğince Burdur sınırlarına girmeme kaydı ve adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.
N.E.E.’nin savunmasında paylaşımı kendisinin yapmadığını, hesabının çalındığını söylediği öğrenildi.