EkonomiİlçeKültürManşetYeşilbaşköy, alternatif turizmin adresi olma yolunda ilerliyor

5 sene ago

İlimiz Ağlasun ilçesi Yeşilbaşköy’de alternatif turizm faaliyetleri gelişiyor. Uzakdoğulu’lu turistleri hedef alan, turizm faaliyetlerinde yeni bir kafile Yeşilbaşköy’de konuk edildi.

2014 yerel seçimleri öncesinde belde statüsinde iken Belediye Başkanlığı yapan Hüseyin Akıncı, yeni süreçte de hazırladığı projelerle Yeşilbaşköy’de turizmin önünün açacak işlere imza atıyor. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’da (BAKA) Ağlasun Yeşilbaşköy’de turizmi geliştirme amaçlı projelere, çalışmalara destek oluyor. Yanıbaşındaki ‘Sagalassos antik kenti ile kültür turizmi’ potansiyeli, tarım,meyvecilik faaliyetleri ile de ‘organik turizm, yayla turizmi’ gibi pek çok turizm destinasyonunu bünyesinde barındıran Yeşilbaşköy, Japon turistlerin ilgi odağı.

‘Yeşilbaşköy’da turizme tam gaz devam” diyen Akıncı, “Ağlasun ovasında Dr. Mesut Çakır Bey’in organik meyve bahçesinde Japonlara meyveleri tanıttık. Elma, armut, erik, şeftali ve cevizi anlattık. Hedefimiz turizmi 4 mevsime yaymak. Yeşilbaşköy bu tür organizasyonlarla turist çekmeye devam edecek. Burdur’da turizmin gelişmesi, önemli bir ekonomik sektöre dönüşmesi için Yeşilbaşköy iyi bir örnek, model olma yolunda ilerliyor. Turizm altyapısını güçlendirme anlamında Yeşilbaşköy’de güzel gelişmeler var” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive