EkonomiManşetSiyasetYerel seçimlerde, sahada öncelikli konu; EKONOMİ

2 sene ago

2019 Mart yerel seçimlerinde yeni yıla girilmesiyle birlikte, partilerin ve belediye başkanlarının seçim çalışmaları, propaganda faaliyetleri hız kazandı.

Her kadar yerel seçim atmosferi yaşansa da; sahada, vatandaşın gündeminde genel konular, özellikle de ekonomik sorunların önplanda olduğu net bir şekilde görülebiliyor.

2018 yılında ülkemizde ve ilimizde “ekonomide yaşanan sıkıntılar” geniş toplum kesimlerince halen bir numaralı, en öncelikli gündem maddesi durumunda…

Özellikle 2018’in yaz aylarında döviz kurlarındaki dalgalanmalar, dolar fiyatlarının fırlamasıyla başlayan zorlu süreç, buna bağlı olarak “bütün ürünlere gelen zamlar, yüksek enflasyon riski, artan faiz oranları, piyasada sıcak, nakit paraların dönmeyişi” şeklinde özetlenebilecek kısırdöngü ortamı, Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde en öncelikli konu başlığı olmaya devam ediyor…

İşte; bu durumu şehrimizde sıkça işleyen siyasetçilerin başında Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz geliyor. 2014 yerel seçimlerinde CHP’den Burdur Belediye Başkanı seçilen, 2019 yerel seçimlerinde de ikinci kez başkanlığa talip olan Ercengiz, konuşmalarında, esnaf ziyaretlerinde, ekonomiye işaret ediyor, halkın geçim sıkıntılarından bahsederek, ekonomik durgunluğu dile getiriyor.

Önceki gün sabah kahvaltısında Mahrukatçılar Sitesi esnaflarıyla bir araya gelen Başkan Ercengiz, burada yaptığı konuşmada da ekonomik sıkıntılara değinerek,“ burada hepimiz esnafız ve bir iş yerinin çalışanıyız. Para ve sermaye olmazsa, hiçbir işletme yürümez. Bugün, içinden geçtiğimiz süreç Türkiye’nin ekonomik anlamda belki de son 20-30 yılda en zorlandığı dönemlerden bir tanesi. Esnaf arkadaşlarımızı ziyaret ediyorum,  gerçekten Burdur olarak kibar bir esnafa sahibiz. Kimse yüzünü asmıyor belki, herkes elimizi sıkıyor, ama sorduğumuzda saat 11.00 olmuş, henüz siftahını yapamamış” şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive