ManşetSiyasetYEREL SEÇİMLER ÖNCESİNDE, BURDUR AK PARTİ’DE HAREKETLİ GÜN

2 sene ago

2019 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçim tarihi yaklaştıkça, seçim heyecanı giderek artıyor. Burdur’da da yerel seçimlerin en iddialı partilerinden biri olan iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)  16 Kasım 2018 Cuma günü  bir hayli hareketli idi…

2019 mahalli seçimleri öncesinde 5 Kasım 2018 tarihinde aday adaylığı başvurularını kabul etmeye başlayan AK Parti’de, müracaatların son günü 16 Kasım 2018 günü yoğunluk yaşandı.

AK Parti’den Burdur Belediye Başkanlığı başvurularında ise; iddialı iki aday Deniz Kurt ile Mehmet Şimşek, geniş katılımlarla AK Parti il başkanlığına başvurularını ilettiler.

AK Parti Burdur Belediye Başkanlığı yarışında; şimdiye kadar Dündar Ersan, Nasuh Ekinci, Bekir Kayışlıoğlu, Emine Aktaş aday adaylığı başvurularında bulunmuştu… Önceki gün de genç iş adamlarından Deniz Kurt ile şehrimizin sevilen bürokratlarından MAKÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Şimşek, AK Parti’den Burdur Belediye Başkanı Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.

İL BAŞKANI VOLKAN MENGİ

“EN BÜYÜK HEDEFİMİZ BURDUR BELEDİYESİ’Nİ KAZANMAK”

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, geçtiğimiz Cuma günü yaptığı açıklamalarda, Burdur’da yerel seçimlerde en büyük hedeflerinin 2014’te kaybettikleri Burdur Belediyesi’ni geri kazanmak olduğunu vurguladı.

Deniz Kurt’un Aday Adaylığı başvurusunda gazetecilere yaptığı değerlerdirmede Mengi şunları söyledi:

“İl Başkanı olarak seçildiğimden bu güne kadar en büyük hedefim Teşkilatım adına ve Teşkilat üyesi olarak Burdur Belediyesini tabiiki alabilmek. En büyük hayalimiz, arzumuz şu an bu. Geçen yıl Aralık ayından bugüne kadar, bu arada erken seçimimizi de Teşkilatımız ile beraber büyük bir mücadele vererek kazandık, Burdur’umuzda yine birinci parti olduk ve iki vekilimizi koruduk.

AK Parti’de seçim biter bitmez, diğer seçim başlar. 25 Haziran günü yine sahada olmak için bismillah dedik, Belediye seçimleri için büyük bir çalışma gayreti göstererek Teşkilatlarımızla yoğun bir mücadele veriyoruz.

Tabi her aşaması önemli olan bu seçim sürecinde aday adaylığı başvurularını alıyoruz, bugün son gün. Deniz Kurt bizim partimizde uzun yıllar görev almış, çeşitli kademelerinde koşturmuş, mücadele etmiş değerli bir kardeşimiz. Partimize katkı koyduğunu düşündüğümüz bir kardeşimiz. Ve böyle bir niyeti olması bizleri de sevindirdi.

Güzel bir sürece giriyoruz. Tabi diğer aday adaylarımız da bizim için çok değerli. Biz bu hassas dengeyi koruyarak inşallah en iyi adayı partimiz adına Cumhurbaşkanımız ve Genel Merkezimizle beraber, vekillerimizle beraber bulmak için mücadele edeceğiz. Çünkü; hedefimiz gerçekten kazanmak. Burdur’umuzu yerel yönetimler anlamında tekrar iyi seviyelere getirebilmek. Sizlerin hayatını da etkiliyor Belediyecilik ve yapılanlar. Bunu olumlu yönde sadece AK Parti’nin yapabileceğine, Burdur’umuz yaklaşık son üç yıldır karar vermiş durumda. Biz bu havayı hem mahallerde, hem esnaf gezilerimizde görüyoruz. İnşallah temayülümüzde Pazar günü yapılacak.

Temayülümüz, anket çalışmalarımız yapıldıktan sonra son, nihai kararı Cumhurbaşkanımız ve Genel Merkezimizle beraber karar vererek, bu yola Teşkilatım adına biz hep beraber başlayacağız. Özellikle başvuranlar da bizim için önemli. Partimize cesaretle başvurdukları için büyük bir katkı koyuyorlar. Bizlerde üzerimize düşen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Burada emin olun 31 Mart gecesini heyecanla bekliyorum ve kazanacağımıza inanıyorum. Burdur, AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı’na güveniyor. Ve şunu söyleyecek, yaparsa AK Parti yapar.”

Deniz Kurt’tan aday adaylığı başvurusu

Burdur Belediye Başkanlığına talip olan Deniz Kurt da açıklamasında; “Önümüzde 2019 yerel seçimlerinde halkımızın bana göstermiş olduğu teveccüh ve siz değerli dostlarımın desteği ile Burdur Belediye Başkan aday adaylığı için başvuruyorum. İnşallah beş sene önce vermiş olduğumuz emaneti tekrar geri alacağız, bundan hiç şüphem yok. Genel Merkezimizin, ve Genel Başkanımızın olurları dahilinde aday gösterildiğimiz takdirde öğrenim hayatımızda, çalışmalarımızda edindiğimiz, bilgi ve tecrübelerimizle inşallah Belediye Başkanlığı seçiminde İl Başkanımız ve Teşkilatlarımızla birlikte çalışarak tekrar emanetimizi geri alacağız.

Ben olmuşum ya da diğer aday adayı arkadaşlarım olmuş hiç önemli değil. Bunun için hepimiz birlik olacağız. Çünkü hepimizin hedefi, gayesi ve amacı aynı. İnşallah Allah’ın izni ile biz bu emanetimizi alacağız ve Burdur’u Ak günlere geri getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Son başvuru Mehmet Şimşek’ten geldi

AK Parti’de aday adaylığı müracaatlarının son gününde bir başvuru da spor camiasından, bürokrasiden geldi. Burdur’da Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlüğü, İl Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak görev yapan, ardından MAKÜ SKS Daire Başkanlığı görevini üstlenen, kulislerde ismi aday adaylığı için geçen isimlerden biri olan Mehmet Şimşek de, aktif siyasete atıldı. Mehmet Şimşek AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’ye Burdur Belediye Başkanı Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.

Mehmet Şimşek yaptığı ilk açıklamada; “Biz Burdur’un bir evladı olarak hizmete talip olduk. İnşallah adaylık nasip olursa ilimizi civar illerle aynı seviyede olacak. Herkesin burada yaşamaktan gurur duyduğu bir şehir haline getirmek için üreteceğimiz projeler ile hep Burdur’u yaşanabilir bir kent haline  getireceğiz” dedi.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive