AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik normalleşme süreci ile ilgili açıklamada bulundu.

“İLK ANDAN İTİBAREN ETKİN TEDBİRLER ALINDI”
Covid-19 Salgınına karşı AK PARTİ Hükümetinin ciddi önlemler aldığını belirten Milletvekili Bayram Özçelik “Salgının Ülkemizde görüldüğü ilk andan itibaren Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Hükümetimiz çok etkin önlemler alındı. Bütün kurum ve kuruluşlarımız üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirdiler. Dünyanın hiçbir ülkesi bu süreçte bizim kadar hızlı tedbir almadı. Birçok ülke kendi halkına yardım edemezken Türkiye İspanya’dan İtalya’dan İngiltere’ye, Somali’ye kadar çok geniş bir coğrafyada herkesin yardımına koşmaya gayret etti. Bütün dünyanın gıptayla izlediği süreç oldu. İlimizde de Hükümetimizin belirlediği tedbirler Sn. Valimiz öncülüğünde Müdürlerimiz,Müdürlüklerimiz ve Müdürlük Çalışanlarımız, Belediyelerimiz, Emniyet, Jandarma Güvenlik Güçlerimiz ,Belediye Çalışanlarımız etkin bir şekilde Koordineli, Eş güdümlü çalışmalar yürütüldü. Bu çalışmalarından dolayı şükranlarımızı sunuyorum.”açıklamasında bulundu.

“NORMALLEŞME SÜRECİ BAŞLADI”
Korona Virüs salgınında yeni normalleşmenin başladığını belirten Milletvekili Bayram Özçelik “Korona Virüs salgını dolayısıyla yaklaşık 2,5 aydır devam eden kısıtlamalar büyük ölçüde kalktı. Normalleşme sürecinin, salgın öncesindeki hayatımıza dönüş olmadığını, normale değil “YENİ NORMAL”e döndüğümüzü lütfen unutmayalım.01.06.2020 Pazartesi itibari ile YENİ NORMAL döneme geçiyoruz. Salgınla mücadele bitmedi. Gevşersek, rehavete kapılırsak salgın yayılabilir.
Bu yüzden; MASKE, MESAFE ve TEMİZLİK kurallarına riayet edelim.  Bugüne kadar iyi getirdik. Başarımıza gölge düşürmeyelim. Bugün yeni bir güne başlarken aslında yeni bir döneme de merhaba diyoruz. Bu yeni dönem hepimize sağlık, afiyet ve bereket getirsin.” dedi.