ManşetSiyasetYENİ KONUT HAMLESİ

1 sene ago

Burdur şehir merkezinde uzun yıllardır gündemde olan, Bozkurt Mahallesi Depremevleri bölgesindeki, Toplu Konut İdaresince (TOKİ) hayata geçirilecek olan yeni konut hamlesi, kentsel dönüşümde artık yapım aşamasına geçiliyor. Depremevleri bölgesindeki konutların yapım ihalesinin sonucu belli oldu.

İhaleyi alan Güçar İnş.San.Tic.A.Ş firması, önümüzdeki ay yer tesliminin yapılmasıyla birlikte Nisan ayı içersinde yıkım ve hafriyat işleri ile birlikte inşaat çalışmalarına başlamış olacak.

Şehrimizdeki yeni konut hamlesini yakından takip eden AK Parti Burdur İl Başkanlığı, yapım ihalesi hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt ile Milletvekili Bayram Özçelik yaptıkları ortak açıklamada; Depremevleri bölgesinde kentsel dönüşüm yapım müjdesini verdiler.

Açıklamada; hayata geçecek olan kentsel dönüşüm sayesinde kentin girişinin çehresinin değişeceği vurgulanırken, ilerleyen süreçte Burdur merkezde Belediye’yi AK Parti kazandığı takdirde yeni konut yatırımlarının da geleceği, bunun için çaba harcanacağı dile getirildi.

BOZKURT MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPIM MÜJDESİ

DENİZ KURT İLE VOLKAN MENGİ’DEN;

Burdur’da heyecanla beklenen Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm yapım ihalesini alan firma belli oldu. Konu ile ilgili Cumhur İttifakı AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi açıklamada bulundu.

FİRMA BELLİ OLDU, ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Laf Değil, Hizmet üretmek için yola çıktık’ diyen Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt  “Burdur Depremevleri sakinlerimizin bir süredir bekledikleri ihalenin sonuçlanmış olması bizleri de son derece memnun et- miştir. Artık tüm prosedürler tamamlanmış olup, İhale Alan Firma Güçar İnş.San.Tic.A.Ş oldu. İhale alan firmaya yer teslimin yapılmasıyla birlikte Nisan Ayında yıkım ve hafriyat başlayacak olup, devamında inşaatlar yük- selmeye başlayacaktır. Bozkurt Mahallesi Burdur’da Kentsel Dönüşümün bir başlangıcıdır. Bu dönüşümün tamamlanmasıyla birlikte Bozkurt Mahallemiz yepyeni bir çehreye kavuşacak. 31 Mart sonrası inşallah AK Belediyecilik ve TOKİ işbirliğinde Hükümetimizin ve Milletvekillerimizin destekleriyle Burdur’umuzda yeni konutların yapılması için çalışmalarımıza başlayacağız” açıklamasında bulundu.

“BOZKURT MAHALLESİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK”

Bozkurt Mahallesi’nde TOKİ öncülüğünde yapımına başlanacak olan Kentsel Dönüşüm çalışmalarının her aşamasının takibini gerçekleştiren Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Bozkurt Mahallemizde ki 655 Konutluk Kentsel Dönüşüm çalışmaları için TOKİ Başkanlığımız tarafından 23.01.2019 Tarihinde ihale yapılmıştı. Yapılan bu ihale sonuçlanarak, ihaleyi alan firma belli oldu.Önümüzdeki günlerde firma yetkililerine yer teslimi yapıldıktan sonra Nisan’da süreç hızlanacak”dedi.

“BURDUR’UMUZDA YENİ KONUTLAR İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

‘Burdur’da Kentsel Dönüşümün adresinin Bozkurt Mahallesi olacağını’ belirten AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, “Bozkurt Mahallemizde Kentsel Dönüşüm için yapılan tüm çalışmalar tamamlandı. TOKİ Başkanlığımızla yaptığımız görüşmeler sonrası ihaleyi alan firma belli oldu. Firmaya yer tesliminin yapılmasıyla birlikte Nisan Ayı iti- bariyle yıkım ve yapımı ile ilgili çalışmalar başlayacaktır. 31 Mart sonrası AK Belediyecilik ile Deniz Kurt Başkanımızla birlikte yeni TOKİ Konutlarının kazandırılması için çalışmalarımıza başlayacağız.

Deniz Kurt Başkanımızın projelerinin Hükümetimizin destekleriyle hayata geçmesi için Başkanımızla, Milletvekillerimizle birlikte bir ekip ruhu ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive