Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Nesrin Kakırman görevine başladı.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Kakırman dün akşam saatlerinde kente gelerek görevine başladı.

Milli Eğitim Müdürü Kakırman yayınladığı mesajda, “Sayın Bakanımızın tensipleriyle Burdur İl Millî Eğitim Müdürü olarak göreve başlamış bulunuyorum. Bizlere böylesine değerli bir vazifeyi emanet eden Millî Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer’e öncelikle şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

“Burdur’umuzda İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapacak olmanın gurur ve heyecanı içerisindeyim”

“Bölgenin önemli şehirlerinden biri olan, güller, göller, gönüller diyarı Burdur’umuzda İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapacak olmanın gurur ve heyecanı içerisindeyim” diyen Kakırman mesajında şunları söyledi; “Üzerimizdeki bu vazifenin hassasiyetinin ve
bizlere yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. Bu nedenle geleceğimizin mimarı olan çocuklarımıza ve gençlerimize daha güzel yarınlar bırakabilmek adına bütün gücümüzle mücadele ederek, iş birliği ve koordinasyon içerisinde çalışacağımıza inanıyorum.    Eğitimin çok yönlü bir süreç olduğu bakış açısıyla hareket ederek ve tüm paydaşlarımızla etkin bir iletişim içinde bulunarak, yeni bir heyecan ile hep birlikte el ele verip illimizi her alanda bir adım ileri götürmenin mücadelesini vereceğiz. Dolayısıyla çalışma arkadaşlarımızla; müdür yardımcılarımızla, ilçe milli eğitim müdürlerimizle, şube müdürlerimizle, okul müdürlerimizle ve en önemlisi öğretmenlerimizle birlikte, çocuklarımıza en güzel ve sağlıklı eğitim ortamlarını hazırlamanın gayreti içerisinde olacağız.  İlimizde bugüne kadar görev yapan İl Milli Eğitim Müdürlerimize yaptıkları hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, daha önceden var olan birikim ve başarıların daha da artarak devam edeceğinin bilinmesini istiyorum. Sayın Bakanımızın ve Sayın Valimizin önderliğinde, yönetici, öğretmen ve tüm mesai arkadaşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, basınımızın ve tüm hemşerilerimizin desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyor, eğitim camiasının temel unsuru olan sevgili öğrencilerimizin eğitime dair her adımın başarıya dönüşmesini temenni ediyorum. Bu güzel şehre atanmış olmamın, geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz, velilerimiz, il ve ilçelerdeki en ücra köşeye kadar idarecisinden personeline tüm çalışma arkadaşlarımız ve şahsım için, şehrimizin ve ülkemizin yarınları için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Saygı ve sevgilerimle.”

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevim süresince desteklerini esirgemeyen herkese şükranlarımı sunuyorum”

Yaklaşık 9 ay görev yaptıktan sonra başka bir göreve atanmak üzere görevden alınan Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya ise yayınladığı veda mesajında, “28.06.2021 tarihinde başlamış olduğum Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevimden Bakanlığımızın takdirleriyle ayrılıyorum.  Bu süre içerisinde; İl Milli Müdürlüğünde  yakın mesai içinde bulunduğum İl Yöneticisi arkadaşlarım, İlçe Milli Eğitim Müdürlerim, Covid-19 salgının zorlu şartlarında olağan üstü gayret ve fedakarlıkla görevlerini ifa eden okul yöneticilerim, öğretmenlerim ve eğitime destek veren tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte, bizlere emanet edilen çocuklarımız için sağlıklı bir eğitim ortamı sağlamak ve eğitimde hedeflerimize ulaşmak için gerekli  olan planlama ve çalışmalarımızı hiç bir aksamaya meydan verilmemek kaydıyla icra ettik. Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevim süresince desteklerini esirgemeyen Sayın Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer’e, yakın ilgi ve destekleriyle hep yanımızda  olan Bakan Yardımcılarımıza, Genel Müdürlerimize; Bu süre zarfında destekleriyle bizlere güç veren  Burdur Valimiz Sayın Ali Aslantaş’a, Saygıdeğer Milletvekillerimize, Kaymakamlarımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımızın değerli amirlerine, Siyasi Partilerimizin ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın değerli temsilcilerine ve nihayetinde kıymetli Burdur halkına  şükranlarımı sunuyorum.   Görevi devralacak olan Milli Eğitim Müdürü arkadaşımın, Burdur’da eğitime gönül vermiş değerli eğitim paydaşlarımızın ilgi ve destekleriyle bayrağı daha yükseklere taşıyacağına yürekten inanıyor, yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ediyor, görevinde huzur ve başarılar diliyorum.  Birlikte çalıştığımız dönemde devletin üzerimize yüklediği görevi hakkıyla yerine getirmenin ötesinde bir niyetimiz olmamıştır. Bu süreçte istemeyerek de olsa üzdüklerimiz, kırdıklarımız var ise hepinizden helallik diliyorum, bende hakkı olan var ise helal ediyorum. Allah’a emanet olun, selametle kalın.” İfadelerini kullandı.