ManşetSağlıkYENİ HASTANE YATIRIMINDA ÖNEMLİ GELİŞME; YAPIM İHALESİ 12 ARALIK 2018’de YAPILACAK

6 ay ago

Şehrimizde uzun bir süredir tartışma ko- nusu olan, yer seçiminden yapımına kadar Burdur kamuoyunda tartışmalara neden olan yeni Hastane meselesinde beklenen, müjdeli haber geldi.

Burdur şehir merkezinde Bur-kent mevkiine yapımı planlanan yeni modern Devlet Hastanesi’nin yapım ihalesi 12 Aralık 2018 tarihinde yapılarak, Hastane yatırımında en önemli safha aşılmış olacak.

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur ile AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi yaptıkları yazılı ortak açıklamada; yeni Hastane inşaatı ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken, “Kamu İhale Kurumunda EKAP sisteminden yeni Burdur Devlet Hastanesi’nin yapım işinin 12.12.2018 tarihinde yapılması tarihi alınmıştır.” bilgisi kamuoyu paylaşıldı.

AK PARTİ’DEN ÜÇLÜ ORTAK YENİ HASTANE AÇIKLAMASI

Milletvekilleri Özçelik ve Uğur ile il başkanı Mengi imzalı ortak açıklama şöyle:

“Uzun süredir Burdur kamuoyunun beklediği yeni hastane yapılması için düğmeye basıldı. Sağlık yatırımlarının bir süredir beklemeye alındığı süreçte,Cumhurbaşkanımızın talimatıyla hastane yapım tarihi belli olmuş oldu.Hastane projesinde çalışmalar tamamlandıktan sonra ,Milletvekilleri olarak bizler başta Cumhurbaşkanımıza ve Sağlık bakanımız ve sağlık bakan yardımcımızla paylaştığımız konuya,önceki ay il başkanları toplantısında da il başkanımız konuyu Cumhurbaşkanımıza aktarmıştı.

Son olarak ta geçen haftalarda Isparta ziyaretinde Cumhurbaşkanımıza konu Valimiz Hasan Şıldak, il başkanı ve milletvekilleri olarak görüşmemiz sonrasında ihale tarihi verilmiş oldu. Kamu ihale kurumunda EKAP sisteminden 12.12.2018 tarihinde yapılması tarihi alınmıştır.

Kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı arz ederiz.Sağlık bakanımız Fahrettin Koca’ya ve Bakan yardımcısı Halil Eldemir’e Burdur halkı adına teşekkürlerimizi sunarız. Burdurumuza,halkımıza hayırlı olsun.”

Kodlama : SadeMedia Interactive