GündemManşetSağlıkYeni Hastane yapımı hakkında konuşan Özçelik: “Göker’in doktor olarak tecrübelerinden yararlanmak isteriz”

7 ay ago

Son günlerde Burdur’da yerel gündemde öne çıkan, karşılıklı beyanatlara sahne olan, şehir merkezine yapılacak olan yeni Hastane hakkında bir açıklama yapan AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, konu hakkında açıklama yapan CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker’in değerlendirmelerine de değindi.

Geçtiğimiz günlerde yeni Hastana ihalesi sürecinini noktalanmasının ardından yüklenici firmaya Bur-kent’teki Milli Savurma Bakanlığı’ndan tahsis  edilen 95 dönümlük alanın yer teslimiyle başlayan, şehrimizde  CHP’li yöneticiler ile AK Parti’li yöneticiler arasında karşılıklı sert açıklamaların yapıldığı yeni Hastane konusunda, alandaki ağaç kesimi uygulaması da tartışma yaratmış, yine karşılıklı açıklamalar peşi sıra gelmişti..

Tüm bu gelişmelerin ardından AK Parti Burdur Milletvekili Özçelik, Göker’in açıklamasındaki yapıcı tutumdan dolayı teşekkür ederken, doktor olan Göker’in bilgilerinden ve tecrübelerinden de faydalanmak istediklerini dile getirdi.

“Bir tıp doktoru olarak tecrübelerinden faydalanmak isteriz” diyen Özçelik, ilimiz CHP Milletvekili Mehmet Göker’in yeni Devlet Hastanesi’ne ayrılan ödenekler ile ilgili tereddütlerine de açıklık getirerek, “TBMM’de hiç  olmazsa Sağlık Bakanlığının Bütçesine olumlu oy vermesini ümit ediyorum” dedi.

Yeni Hastane’nin  yapılacağı arazideki ağaç kesimleri ile ilgili eleştirileri de cevaplayan Özçelik, “Hastane bittikten sonra binlerce ağacı hastane bahçesine birlikte dikerek sularız diyerek, Hastane açılışında da  tüm partilerimiz ile birlikte kurdeleyi CHP ÖRGÜTÜ ile birlikte keseriz” ifadelerine yer verdi.

Milletvekili Bayram Özçelik’in açıklamasında  öne çıkan satır başları şöyle:

“Burdurumuzun uzun yıllardır gündeminde olan hastane yapımı konusunda inşaat başlangıç aşamasına gelmiş bulunmaktadır. NEDEN BU KADAR GECİKTİĞİ ve YAŞANAN SÜREÇLER İle ilgili belgeleri  İl Başkanımız Volkan Mengi tarafından kamuoyuna paylaşılmıştır.

BU SAATTEN SONRA BUNLARI KONUŞALIM

Burdur’a modern bir hastane kazandırılacak. Bu saatten sonra 86 dönümlük alana  sahip, 110 Odası tek kişilik 10 odası Suit , 110 Odası çift kişilik içerisinde özel tuvalet ve banyosu bulunan toplam 475 yatak kapasiteli , bünyesinde 14 ameliyatyanesi, 54 yoğun bakım ünitesi, 115 poliklinik odası bulunan, bugünkü hastanemizde olmayan laboratuar ve ünitelerin kurulmasını, 495 açık Otoparkı, 256 kapalı otoparkı olacak hastanemizi konuşup değerlendirmemiz, daha büyük önem arz etmektedir.”

TIP DOKTORU OLARAK TECRÜBELERİNDEN YARARLANMAK İSTERİZ

Hastane’nin Eğitim Araştırma Hastanesine dönüştürülmesi için çalışmalar gerçekleştirilecek. Milletvekili Arkadaşım Mehmet Göker’in, yıllardır Tıp Doktoru olarak Hastanelerde bulunmuş olması Burdur için bir kazanım olması gerekmektedir , bunun için de tecrübelerinden yararlanmak isteriz.  Hastanemiz Burdurumuza kazandırıldıktan sonra da  Mehmet Akif Ersoy Üniversitesimiz ile birlikte Afile Yöntemi ile Eğitim Araştırma Hastanesine dönüşmesini de beraber gerçekleştiririz, inşaallah.

Vekil arkadaşım Mehmet Göker’in Hastane ile ilgili yanlış bilgilerini de tabiki düzeltmek isterim; Samimiyetle söylemek isterim ki yerel seçimler öncesi ihalesi tamamlandı. İlgili firma Burdur’a geldi fakat yapılan itirazlar, Mahkemeye ve KİK’e götürülmesi sonucunda Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü 2019 Deprem Yönetmeliğini ve Hastane Resmi Yatak Sayısını 300’den 400’e çıkarmak için ihaleyi iptal etti. Bunların akabinde proje sil baştan revize edilerek 25 Aralık 2019 tarihinde 2. ihaleye çıkılarak bu noktaya gelindi.

SAĞLIK BAKANLIĞI BÜTÇESİNDE OLUMLU OY BEKLİYORUZ

Milletvekili Göker’in bütçe oylamalarında Sağlık Bakanlığı bütçesi oylamasında olumlu oy vermesini bekliyoruz. Vekilimiz Göker merak etmesin. Hastanenin başlanması için ayrılan 46.008.000 TL ödeneğine bizler güçlü AK Parti Hükümetimizin ve Bakanlığımızın bütçelerinden gerekli ödenekleri TBMM’de bulunan Yasin Uğur Milletvekilimizle ve sizin’de desteğinizi alarak bitirmeye çalışırız. Bu ödenekle Bu Hastane Bitmez değil. Yeter ki her yıl yapılan TBMM’de  bütçe görüşmelerinde mümkünse Sayın Milletvekilimiz Göker  TBMM’de bütçenin tamamına  olmasa da Sağlık Bakanlığının bütçesine OLUMLU OY vermesini ümit ederiz.

TAKİPÇİ OLMASINDAN MEMNUNİYET DUYARIZ

Bizi aradıklarında her zaman bilgilendirmede bulunacağız. Milletvekili Arkadaşım Mehmet Göker’in Hastane yapımına itiyatlı yaklaşım, takipçisi olacağını söylemesinden memnuniyet duyarız. Fakat dünkgibi apar topar Hastane Arsasına, sahasına gidip, kurumuş ağaçların görüntüsünün başında bulunup, bugün de destek açıklaması yapma durumuna düşmemek için kendisine önerim, siyasette tecrübeli bir arkadaşı olarak HEMEN BİZİ ARAMASI olacaktır. Aradığı ve görüşmek istediği takdirde anında kendisine bilgi vermekten gocunmayız. Yeter ki bize ulaşsın, ulaşamaz ise  Bize mesajla ‘ARA GÖRÜŞELİM’  dese hemen döner gerekli bilgilendirmeyi yaparız.

BİNLERCE AĞACI HASTANE BAHÇESİNE BİRLİKTE DİKERİZ

İnşaat tamamlanması ile binlerce ağacı birlikte dikeriz. Hastane yapıldıktan sonra kendisi ile Hastanemizin bahçesine binlerce ağaç dikeriz. Hatta yeni yapılacak Hastanemizin göl’e doğru ön kısmını, yine Millet Bahçesi yapmak için Milli Savunma Bakanlığından ,Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza  alınacak olan  130 dönüm alana da onbinlerce ağacı birlikte diker ve sularız.

AÇILIŞ KURDELASINI CHP ÖRGÜTÜ İLE KESERİZ

Yatırımı Hükümetimiz yapar, hep birlikte kurdeleyi keseriz. Hastanemizin yapımı öncesi YER TESLİMİNDE ‘Biz Çağrılmadık’ telaşına girilmesine hiç gerek yok, şahsımda bulunamadım, bu siyasetin gereği ve normal bir durum. Ama Hastane yapımı tamamlandıktan sonra modern hastanemizin açılışını TÜM SİYASİ PARTİLERİMİZLE beraber olduğu gibi inşallah CHP ÖRGÜTÜ ile açılış kurdelesini beraber keser, hatıra fotoğrafı çektiririz. Amaç burada inşaat başladıktan sonra en kısa sürede, en hızlı bir şekilde inşaatı  tamamlatıp, şu anki Hastanemizden taşınmasını sağlamak. Şehir içerisinde kalan CAMLI Hastane  binamızı da yine sağlık Bakanlığımızın destekleri ile sağlık hizmetlerinin verilmesini sağlamaktır.

Devrem, Meslektaşım, Milletvekili Arkadaşım Mehmet Göker’e Hastane konusundaki destekleri için tekrar teşekkür ederim. Kamuoyuna sevgi ve saygılarımla.”

Kodlama : SadeMedia Interactive