ManşetSiyasetYeni Burdur Valisi Hasan Şıldak’tan ilk açıklama: “HEP BİRLİKTE BURDUR’A HİZMET EDECEĞİZ”

2 sene ago

18/05/2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2018/11819 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla Burdur Valisi olarak atanan Vali Hasan Şıldak yeni görevine 22 Mayıs 2018 Salı günü başladı.

İçişleri Bakanlığında Mülkiye Başmüfettişi olarak görev yapmakta iken son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile atandığı Burdur Valiliği görevine başlayan Vali Şıldak, Valilik girişinde düzenlenen törenle karşılandı. Karşılamada Vali Vekili Ali Nazım Balcıoğlu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Vali Yardımcıları, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Genel Sekreter Servet Olpak, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, il genel meclis üyeleri, valilik personeli, siyasi partiler, meslek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yer aldı. Yöresel kıyafetli minik öğrencilerin çiçek takdim ettiği Vali Şıldak, tek tek karşılamada bulunanlarla selamlaştıktan sonra tören mangasını selamlayarak Valilik makamına geçti.

Vali Hasan Şıldak, yaptığı ilk açıklamada kamuoyuna şu mesajları verdi:

“18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2018/11819 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile atandığım Burdur Valiliği görevine 22 Mayıs 2018 tarihinde başlamış bulunmaktayım. Öncelikle Ülkemizin Göller Bölgesi olarak adlandırılan coğrafyasında yer alan bu çok özel İlinde Vali olarak hizmet etme onurunu yaşatan başta sayın Cumhurbaşkanımıza, sayın Başbakanımıza ve Bakanlar Kurulumuzun sayın üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Yeni görevimin İlimiz ve şahsım için hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.

Göreve başlamam sebebiyle sıcak ilgilerini hissettiren, karşılamada bulunan İlimiz protokolünün değerli mensuplarına, çalışma arkadaşlarıma ve kıymetli basın mensuplarına nezaketlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Burdur pek çok değeri bünyesinde toplamış olan kadim bir kültüre sahip, köklü bir mirası günümüze kadar taşımış, kendine has özellikleriyle öne çıkan önemli bir ilimizdir. 265 bin nüfusu, İnsuyu Mağarası, Gölleri, Sagalassos ve Kibyra antik kentleri gibi marka değerleri, eğitimde yakaladığı kalite, büyük hayvancılık potansiyeli ile kendine has özellikleri bünyesinde toplamış olan Burdur’da göreve başlamanın, burada hizmet edecek olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum. Bilindiği üzere bütün kamu görevlerinde olduğu gibi valilik görevinde de bir nöbet devri, bayrak yarışı söz konusudur. Biz de tevdi edilen bu görevi en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti içinde olacağız. Bu vesileyle İlimizde daha önce görev yapmış olan, Devleti adına Burdur halkına hizmet etmiş olan sayın Valilerimizi şükranla anıyor, ebediyete intikal etmiş olanlara rahmet, hayatta olanlara sağlık ve afiyetler diliyorum.

Görevde bulunacağımız süre içinde Burdur’a en iyi şekilde hizmet etmeyi temel ilke olarak benimseyeceğiz. Bunun için öncelikle İlimizi en kısa sürede tanımaya, onu bütün yönleriyle değerlendirmeye çalışacağız. Yönetim anlayışımız her zaman adil, şeffaf, hesap verebilir, verimli, etkili ve güler yüzlü bir yönetim şekli olacaktır. Her zaman halkımızın sorunlarına açık, çözüm odaklı ve toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir çalışma modelini uygulayacağız. Yönetim geleneğimizin önemli bir unsuru olan istişareye başvuracak, sorunları mutlaka taraflarıyla konuşarak, görüşerek çözme gayreti içerisinde olacağız. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız uyum ve hizmet birliği içinde hızlı, vatandaşı her zaman önceleyen bir anlayışla çalışmalarını sürdürecektir.

Özellikle devletin desteğine ve şafkatine daha çok ihtiyaç duyan şehit aileleri ve gazilerimiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, kimsesiz-yetim çocuklarımız, engellilerimiz ve yaşlı insanlarımızla bir arada olmaya özen göstereceğiz.

Ülkemiz 2016 yılında yaşadığımız menfur darbe girişiminden bu yana sıkıntılı ve zor bir dönemden geçmiştir. İlimizde en çok ihtiyaç duyacağımız şey birlik, beraberlik ve huzur içinde tesis edilecek çalışma ortamı olacaktır. Bunun için bütün idare teşkilatımız, mahalli idarelerimiz, üniversitemiz, meslek kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve İldeki diğer bütün hizmet unsurlarının bu anlayış etrafında toplanarak görevlerini yürütmelerini sağlamak için gerekli iklimi oluşturma konusunda her zaman duyarlı olacağız.

İlin gelişiminde, devam eden yatırımların sonuçlandırılması ve yenilerinin gerçekleştirilmesinde ilgili bütün kesimlerle işbirliği içinde hareket ederek aktif ve sonuç odaklı bir çalışma şekli ortaya koyacağız. İlimizin güçlü olduğu alanları öne çıkararak yerel ve bölgesel kalkınma perspektifiyle yeni ve uygulanabilir projeler hazırlayıp uygulama gayreti içerisinde olacağız. İlin gelişimine katkı sağlayacak her girişimi yakından takip ederek gerekli koordinasyonu sağlayacağız. İl yönetiminde zamanı en verimli biçimde değerlendirerek Burdur’un ihtiyaç duyduğu daha üst standartları yakalamanın gayreti içinde olacağız.

Kamu hizmetlerinin vatandaşımıza en sağlıklı şekilde ulaştırılması, toplumdaki dezavantajlı kesimlere öncelikle ulaşılması temel hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Bu çerçevede Devletimizin her zaman vatandaşımızın hizmetinde ve yanında olduğunu hissettirmek görevimizdir.

Bu vesile ile 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin İlimizde huzur ve güven ortamı içerisinde gerçekleşmesini temenni ediyorum. Bu çerçevede seçim sürecinin huzur ve esenlik içinde geçmesi, vatandaşımızın hür iradesinin en sağlıklı şekilde sandığa yansımasının sağlanması için gerekli bütün tedbirler alınacaktır. İçinde bulunduğumuz bu olumlu atmosferin, zaten huzur şehri olarak bilinen Burdur İli genelinde bütün vatandaşlarımızın, siyasi partilerimizin ve basınımızın duyarlı yaklaşımı sayesinde muhafaza edilerek seçim sürecinin en iyi şartlarda gerçekleşeceğine olan inancımı belirtmek istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün Burdur halkının içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor, en derin selam, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.”

Kodlama : SadeMedia Interactive