AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Yeni Burdur Devlet Hastanesine Koroner Anjiyografi Ünitesinin kazandırıldığını duyurdu.

Bayram Özçelik’in açıklaması şu şekilde:

2002’den bu tarafa Burdur’umuzda sağlık yatırımlarımız hızla devam ediyoruz. 2002 yılından bu yana bir taraftan İlimizin Sağlıkta bina,ekipman ve nitelikli insan gücünü arttırırken bir taraftan da özellikli sağlık hizmetlerini ilimize getirmeye devam ediyoruz.

YENİ HASTANEMİZ BURDUR’UMUZDA SAĞLIK HİZMETLERİNİ ARTIRACAK”

“Son olarak uzun süredir Burdurlu hemşehrilerimizin İl dışına gitmelerine sebep olan ve ve bir numaralı sevk nedenimiz olan girişimsel kardiyolojik işlemlerin yapıldığı Koroner Anjiyografi Ünitemizi ilimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep ve ihtiyaçlarımızı dikkate alarak ısrarlı bir biçimde girişimlerimiz netice verdi. Geçtiğimiz hafta içerisinde Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ile bizzat yaptığım Uzun Süren görüşme neticesinde Sn. Bakanımızın talimatlarıyla Sağlık Hizmetleri Genel Müdürümüz Prof. Dr. Ahmet Tekin İle defaatle görüşmemiz neticesinde Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 475 fiili kapasiteli yeni yapılan Burdur Devlet Hastanemize Koroner Anjiyografi Ünitesi Kurulmasına onay verildi. Her yıl kalp hastalığı nedeniyle İlimiz dışındaki merkezlere ortalama 2500 e yakın başvuru yapılmaktayken yeni hastanemizde Burdurlu Hemşehrilerimiz bu hizmeti artık İlimizde en kaliteli biçimde alacaklar.
İlimize yeni sağlık tesisleri, özellikli hizmetler, tıbbi cihazlar ve nitelikli sağlık insan kaynakları kazandırmaya devam edeceğiz. Burdur’umuzda Sağlık Yatırımlarımızı kazandırmamızda destek veren Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca’ya teşekkür ederim. Dev yatırımlar yapmaya, hemşehrilerimizin sorunlarını ve taleplerini çözmek için çalışmaya devam edeceğiz İnşaAllah.Bu Çalışmalarda Başta Sağlık Müdürümüz Uzman Dr Sırrı Şenbayram ve Sağlık Müdürlüğü Başkanlarıma ve Başhekimimiz Doç Dr Nedim Ongun’a Teşekkür Ederim.Durmak Yok, Yolumuza Devam İnşallah”

KORONER ANJİYOGRAFİ ÜNİTESİ HAYIRLI OLSUN”

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur Yeni Burdur Devlet Hastanesine Koroner Anjiyografi Ünitesinin Sağlık Bakanlığınca onaylandığı müjdesini verdi. 

Milletvekili Yasin Uğur yaptığı açıklamada;
“Yeni Burdur Devlet Hastanesi’mize ‘koroner anjiyografi’ ünitesi hayırlı olsun. Milletvekilimiz Bayram Özçelik ve İl başkanımız Volkan Mengi ile yaptığımız ve sonrasında da bizzat Sn. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ile yaptığım görüşmeler neticesinde yapımı devam eden Yeni Burdur Devlet Hastanemize ilimizde bulunmayan ve çevre illere hasta taşınmasına sebep olan girişimsel kardiyolojik işlemlerinin yapıldığı ‘koroner anjiyografi ünitesi’ ekleterek hemşehrilerimizin daha hızlı ve güvenli sağlık hizmeti almasını sağlamış olacağız. Burdur’umuzun ihtiyaç duyduğu her alanda olduğu gibi Sağlık alnında da yatırımlarımız devam edecek.” dedi.