GenelYaya yolunda büyük engel

4 sene ago

Hayatımızda trafik başlı başına sorun… Trafik kurallarına uymak için yapıla, ‘hele hele biz yaptık da oldu cinsinden’ yapılan trafik levhaları ve yaya geçitlerinden geçmek ise ayrı bir sorun oluyor.Geçen haftalarda Burdur-Tefenni Karayolunda yol kenar çizgisi ve yaya yollarını belirlemek için çizgileri çizildi. Bur-kent Bahçeşehir Koleji önünde yapılan yaya geçidi ise herkesi şaşırtıyor. Karayolunda yaya geçidi levhası mevcut ve yolun iki tarafına da yaya çizgileri yapılmış.

Bilinçsizce yapılan yaya geçiş yolunun ortasındaki su kanalı ise, yaya geçişine tam engel oluyor.Çevre sakinleri bu yaya geçidinin hiçbir işe yaramadığını, küçük çocukların bu yaya yolunu kullanmadığını belirterek tepkilerini, ‘yapıyorsunuz bari düzgün bir yere yapın’ sözleriyel dile getiriyorlar.

Yaya yolunda kaza olursa kim suçlu?

Karayollarının işaretleme çalışmaları sonucunda ortada olan kullanılmayan geçitte levha olmasına rağmen yayaların geçiş engeliyle ortadan olan bu yaya geçidinde olası bir kaza sonrasında suçlunun Karayollarında mı? yaya yoluna geçişi sırasında orta refüjdeki su kanalından atlamaya çalışan vatandaşda mı? olacağı merak konusu oluyor. 1 metreyi aşan su kanalından geçip, karşı yola geçmek ise büyük çaba harcamak gerekiyor.

Ali KAPAN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive