GündemİlçeManşetVALİ HASAN ŞILDAK’TAN; YATIRIMLARA YAKIN TAKİP

1 sene ago

Burdur Valiliği, ilimizdeki kamu yatırımları hakkında bir açıklama yaptı. Burdur’daki kamu yatırımlarının hazırlık, ihale ve yapım süreçlerinin Valilik tarafından yakından takip edildiğinin belirtildiği açıklamada, yedi adet kamu yatırımına ilişkin bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı.

İlimizde Valilik görevine başladığı ilk gün (22 Mayıs 2018) yaptığı açıklamadan bu yana, görev süresi içerisinde ilimizde kamu yatırımlarını yakından takip edeceğini vurgulayan Vali Hasan Şıldak, bu yatırımların sonuçlandırılması için de yoğun uğraş veriyor. Vali Şıldak, ilimizdeki kamu yatırımlarının projelendirme sürecinden, ihale ve yapım aşamalarına kadarki süreçleri yakından takip ederken, işlerin tamamlanması için diyalog ve koordinasyon çalışmalarına da büyük önem veriyor.

Burdur Valiliği yaptığı açıklamayla; Kültür Merkezi, yeni Kütüphane binası iç düzenleme ve malzeme alım işleri, Huzurevi binası yapım işi, Hocabali Hamamı restorasyon ve çevre düzenlemesi işi, Kapalı Yüzme Havuzu yapım işi ile Çavdır Hükümet Konağı hizmet binası yapım işi’ndeki gelişmeler hakkında kamuoyunu şu şekilde bilgilendirdi:

1- Burdur Kültür Merkezi Yapımı:

Kültür Merkezi Binasının mevcut inşaatı % 50 seviyesinde olup Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından verilen yetkiye istinaden İl Özel İdaremiz ikmal inşaatı ihalesini 22 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirmiştir. İhale süreci tamamlanarak yüklenici firma 1 Mart 2019 tarihinde sözleşmeye davet edilmiştir. Sözleşme bu hafta içinde imzalanarak en kısa sürede Kültür Merkezi İkmal İnşaatının yapımına başlanacaktır.

2- Burdur Merkez Halk Kütüphanesi Binası İç Düzenleme İşi:

Yapımı tamamlanmış olan Halk Kütüphanesi Binasının iç düzenlemesine ilişkin ihale İl Özel İdaremiz tarafından 8 Mart 2019 tarihinde yapılmıştır. İhale sonuçlanma aşamasındadır.

3- Burdur Merkez Halk Kütüphanesi Binası Malzeme Alım İşi:

Halk Kütüphanesi Binasının donatım malzemelerinin alınması ile ilgili ihale 22 Mart 2019 tarihinde İl Özel İdaremiz tarafından gerçekleştirilecektir.

4- Burdur Merkez Huzurevi Binası Yapım İşi:

İl Merkezimizde yapımı gerçekleştirilecek olan Huzurevi Binasının ihalesi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın verdiği yetkiye istinaden İl Özel İdaremiz tarafından 12 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecek ve yapım işine başlanılacaktır.

5- Hocabali Hamamı Restorasyon ve Çevre Düzenlemesi İşi:

Burdur İl Merkezinde bulunan Hocabali Hamamı restorasyon ve çevre düzenlemesi işi Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edilmiş, ihale süreci tamamlanarak yer teslimi yapılmıştır. Söz konusu restorasyon ve çevre düzenlemesi işi, mevsim şartlarının elverişli hale gelmesi üzerine, yüklenici firma tarafından bu hafta içinde başlatılmıştır.

6- Burdur Kapalı Yüzme Havuzu Yapım İşi:

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 28.03.2017 tarihinde ikinci ikmal ihalesi yapılan kapalı yüzme havuzunun yapımı tamamlanma aşamasına gelmiş olup Bakanlık tarafından işlemleri sonuçlandırılarak en kısa sürede hizmete sunulacaktır.

7- Çavdır Hükümet Konağı Hizmet Binası Yapım İşi:

Çavdır Hükümet Konağı Hizmet Binasının % 60 seviyesindeki inşaatının ikmal ihalesi İçişleri Bakanlığımızın verdiği yetkiye istinaden İl Özel İdaremiz tarafından 28 Aralık 2018 tarihinde yapılmış ve ihale süreci tamamlanarak 7 Mart 2019 tarihinde yüklenici firma ile sözleşme imzalanmıştır. Mart ayı içerisinde yer teslimi yapılarak inşaata başlanılacaktır.

Kodlama : SadeMedia Interactive