GündemManşetYASSIGÜME’DE SEL VAKASI (Fethiye karayolu trafiğe kapandı)

3 sene ago

Haziran ayına girmemize, hatta ilk haftasını geride bırakırken Burdur’da yağışlı hava etkisini sürdürüyor… Şehir merkezi ve ilçelerimizde 10 gündür kendini gösteren yağışlar, 5 Haziran 2017 Pazartesi günü ilimizin batısında etkili oldu. Yassıgüme köyü yağışlarla sel’e döndü, Fethiye karayolu trafiğe kapandı.

Burdur genelinde son on gündür yağışlı hava var. Yer yer yağmurun dolu ile karışık yağması ise meyve ve sebzelerde derin yaralara sebep oluyor. 10 gün önce Çubuk Beline yağan kar‘dan trafik durmuş bir çok maddi hasarlı kazalar meydana gelmişti.

Dün ise şehir merkezi ve merkeze bağlı köylerde etkili bir yağmur vardı… Şehir merkezi ve merkez köylerinde yağışlar aşırı olunca derelerden sel aktı. Yassıgüme köyünde aşırı yağışlar sonrası meydana gelen sel vakasında Burdur-Fethiye Karayolu saatlerce trafiğe iki taraflı kapandı.

Köy kenarından akan seller tarım arazilerinde hasara yol açtı. Karayolları tarafından yapılan çift yön yol çalışmaları da yağışlı havalarda ayrı bir sorun. Yassıgüme bölgesinde asfaltların üzerinden sel, saatlerce akarken Burdur’dan Karamanlı istikametine trafik akışı da aksadı.

Ali KAPAN

Kodlama : SadeMedia Interactive