GenelGündemManşetYaşlı adamın otomobili hararet yapınca

1 ay ago
BURDUR’da trafikte seyir halindeyken motoru hararet yapan otomobilini çekiciye yükletmek istemeyen yaşlı adamla polisler arasında ilginç diyaloglar yaşandı.
Burdur’da Metin Dağöttüren (81) 15 AR 614 Plakalı otomobili ile Gazi Caddesi’nde seyir halinde iken otomobilin motoru hararet yaptı ve radyatörü patladı. Otomobilinden inen yaşlı adam otomobilini yolun kenarına park etti.
Daha sonra otomobilini çalıştırmak isteyen yaşlı adama çevredekiler engel oldu. Olay yerine gelen trafik ekipleri kimliğini kontrol ettikleri Dağöttüren’e 65 yaş üzeri vatandaşların sokağa çıkma yasağını hatırlattı. Dağöttüren polislere “ne yasağı, su doldurdum geliyorum” diye cevap verdi.
Israrla otomobilini çalıştıracağını söyleyen yaşlı adama trafik polisleri otomobilin bu şekilde çalışmayacağını, çekici ile götürmesini istemesine rağmen Dağöttüren “çalışır bu araba. Benim arabam bu. Senelerdir bindiğim araba senelerdir” diyerek cevap verdi.
Otomobilin sanayiye götürülmesini siteyen polislere Dağöttüren “sanayiye gönderme, evime gönder” cevabı verdi.
Polis ekipleri Dağöttüren için tutanak tuttuktan sonra otomobilini çekiciye yükledi, Dağöttürende aynı çekiciyle evine gönderildi.
Kodlama : SadeMedia Interactive