ManşetSporYasemin Zengin, atletizmde uluslararası başarılara koşuyor

4 sene ago

Yasemin Zengin bugünlerde Burdur’da ismini en çok duyuran sporcuların başında geliyor. Başarılı Atlet, uluslararası platformlarda ülkemizi ve ilimiz başarıyla temsil ediyor.

8 Haziran 2016 tarihinde Bulgaristan’ın Nova Zagora kentinde düzenlenen 8. Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’nda Türkiye, genç kadınlarda birinci olan Emek Evler Teknik ve Anadolu lisesi mezunu sporcumuz Yasemin Zengin Burdur’un gururu oldu. 4.100 metrede Ferdi olarak Genç Kadınlar yarışında milli takımımızda yer alan sporcumuz Yasemin Zengin altın madalya kazanarak Balkan şampiyonluğu elde etti.

Gelecek vaad eden genç Atlet, Antrenörü Asım Yüz’le birlikte yarışmalara hazırlanıyor. Yasemin Zengin, “Burdur’a Balkan Şampiyonluğu getirmek beni hem gururlandırdı, hem de çok mutlu etti. Başarımda tabiki en büyük pay Antrenörüm Asım Yüz’ün. Beni keşfeden, yetiştiren, yönlendiren odur. Kendisine çok teşekkür ediyorum” diyor.

Asım Yüz de Türkiye’de Atletizmin daha geniş kitlelere yayılması için bu tür başarıların teşvik edilmesi gerektiğine inanıyor.

Burdur Atletizmi’ne daha büyük başarılar kazandırabileceklerini vurgulayan Asım Yüz, “ben profesyonel futbolculuktan gelmeyim. Ülkemizde spor denince futbol gelir sonra, basket, voleybol. Bunlara eyvallah ama Atletizm dünyada en popüler spor branşıdır. Bizde de öyle olmalı. Ben istiyorum ki, Yasemin Zengin’in başarısı yöneticilerimiz tarafından paylaşılsın, sporcumuz onore edilsin. Bu sayede, aileler çocuklarını atletizm sporuna daha fazla yönlendirsin” görüşünü savunuyor.

İl Müdürü Sancar’a ziyaret

Sporcu Yasemin Zengin ve Antrenörü  Asım Yüz Gençlik ve Spor  İl Müdürü Ahmet Sancar’ı makamında ziyaret etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Sancar, Zengin’i müsabakalarda yapmış olduğu dereceden dolayı kendilerini tebrik ederek, 18 Haziran 2016 tarihinde Akseki’de yapılacak olan Türkiye Birinciliği Avrupa Dağ Şampiyonası Milli Takım seçmelerine katılacak olan Zengin’e ve Antrenör Asım Yüz’e başarılar diledi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive