GündemManşetSiyaset“Yapılacak daha çok iş var” dedi ve tekrar aday oldu

6 ay ago

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 2019 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Burdur Belediye Başkanlığı için tekrar aday olduğunu, dün CHP İl Binasında partililerin ve basın mensuplarının katılımı ile düzenlediği balkon konuşması ile açıkladı.

Başkan Ercengiz’in adaylık açıklaması için düzenlediği balkon konuşmasında, Burdur CHP Milletvekili Mehmet Göker, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, Ercengiz’in ailesi ve çok sayıda partili katıldı.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“2013 yılında Genel Başkanımızın Burdur’da ön seçim sözü vermesinin ve partimize yakışır bir demokratik seçimin ardından 21 Eylül 2013 günü sizlerin teveccühü ile Burdur Belediye Başkanlığına aday gösterilmiştim. O günden itibaren bu davaya gönül vermiş tüm partililerim ve Burdurlu hemşerilerimizle gece gündüz demeden çalışarak Burdur’u yeniden Burdur yapacak, Burdur’u bize yakışan bir kent yapacak, Burdur’u Türkiye’nin en güzel yaşanabilir bir kenti yapmak üzere verdiğimiz sözün arkasında duracak günlere başlamıştık. Biz bu sözü tutmak için gece gündüz demeden çalıştık. Sizler gereğini yaptınız, Burdur gereğini yaptı 30 Mart 2014 günü bu yetkiyi bana ve görev arkadaşlarıma teslim etti.

2 Nisan 2014 günü mazbatayı alarak sizlerin bizlere emanet ettiği Burdur Belediyesi’nde göreve başladığımız gün Burdur Belediyesi’ne ait şirketin çeklerini ödeyecek durumda değildik. Bir meclis üyesi arkadaş 40 bin liralık çek var ne yapacağız başkanım dediğinde, eğer biz kazanmasaydık ne yapılacaksa biz onu yapacağız dedik. O günden bu güne gece gündüz durmadan Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımızla, Belediyedeki mesai arkadaşlarımızla çalışarak Burdur’a yakışan bir Belediyeyi yaratmak için elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. Çok zor günlerden geçtik. 6 tane büyük seçim ve bir darbe girişimi atlattık. Borç ve harç içerisinde olan bir Burdur Belediyesi’ni, artan tüm ekonomik zorluklara rağmen elimizden geldiğince, sizlere yakışır şekilde şeffaf, her ürettiğini halkına döndürebilen, hesap verebilen, rantın yanında değil yurttaşının yanında olan bir Belediyecilik anlayışını sizlere üretmeye çalıştık.

Biz bugün beş yıl önceki heyecanımızla Burdur’a daha yapılacak çok işimiz var diye yola çıktığımız gün bugün oldu. Bundan sonraki süreçte de sizlere hesap veren, sizlerin isteklerini öncelikli kılan, merkezine insanı koyan, insan ihtiyaçlarını sadece inşaat ve binalardan ibaret saymayan ve insanı yaşadığı kentte huzurlu kılan ve yaşadığı kentte mutlu kılan bir Belediyecilik anlayışını daha büyük adımlarla sizlere getirmek için gayret edeceğiz. Bizler görevi devir aldığımızda 7 m2 olan yeşil alanı, bugün 12 m2 lere getirdik. Neredeyse bütün bir kentin kaldırımlarını ve yollarını sil baştan engelli ve yaşlı yönetmeliğine uygun hale getirdik. Bizler verdiğimiz her sözün arkasında durabilmek için, verdiğimiz sözleri her gün yokladık ve dedik ki içme suyuysa içme suyu, arıtma ise arıtma bu kentin yolu, bu kentin kaldırımı, bu kentin yaşanabilir parkları, çocuk oyun alanları ise dedik önemli olan biz bunları başaracağız, yapacağız dedik.

Bugün bir buçuk metre kareyi bulan asfaltımız, 24 km bulan drenaj hattımız ve 100 bin m2 yi bulan yol ve kaldırım çalışmaları ile artık yaşanabilir bir kentin izlerini Burdur’da yaratmaya ve yaşatmaya başladık. Yediden, yetmişe doğumdan ölüme sosyal belediyeciliğin görevini yapacağız demiştik. Hoş geldin bebek projesi ile başlayan ve mezarlıkta yaptığımız çalışmalara tiğe alındığımız ve ölülerden mi oy isteyecek diyenlere inat ölülerimize de sahip çıkan bir Belediyecilik anlayışı ile Sosyal Belediyecilik alanında her noktada adımızdan söz ettirdik.

Üreticinin üretimine katkı koyabilmek, ihtiyaç sahibinin ihtiyacını bir elin verdiğini bir el görmeden ulaştırabilmek için hiçbir yurttaşımızı rencide etmeden aldığı yardımı fotoğraflarla adeta afişe eden bir anlayışla hiçbir zaman yurttaşımızı zor duruma düşürmedik. Daha yapacak çok işimiz var. Bu kent yaşanabilir bir kent olacak. Bu kent tün sosyal Demokrat Belediyelerin, tüm Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin yapması gereken her şeyi Burdur Belediyesi yapacak. İnsanların yaşamak için tercih ettiği tüm Sosyal Demokrat Belediyelerde ne varsa Burdur’da da bunlar olacak.

Önümüzdeki süreçte acemiliğimizi üzerimizden atıp daha organize çalışarak tüm örgüt disiplinimiz içerisinde, merkezine insan koyduğumuz, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, 2 Nisanda Cumhuriyet Halk Partisi rozetini çıkardığımız, ancak Cumhuriyet Halk Partisi kimliğimizden hiçbir zaman vazgeçmediğimiz Belediyecilik anlayışımızla önümüzde ki süreçte de inşallah sizlerin desteği, katkısı ve Burdur halkının teveccühü ile yeniden Burdur Belediyesinin başkanı olabilirsem ve ekip arkadaşlarımla birlikte bu işi daha iyiye götürebileceğimizi sizlerin desteği ve inancı ile o noktaya gidebilirsek bizler sizlerin hak ettiği, sizlerin özlediği ve sizlerin istediği Burdur’u hep birlikte inşa edeceğiz.

Aday olduğum gün bir şey söylemiştim. Onu bir kez daha buradan tekrarlamak istiyorum. 2013 de Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk’ün partisinde herhangi bir göreve aday adayı olabilmek bile hayatım boyunca duyabileceğim en büyük onurdur demiştim. Bu onur ömrüm boyunca alnıma yazılmış en güzel yazı olarak taşımaktan gurur duyduğumu sizlere ifade etmek istiyorum. Bizler aydınlık yarına inanan ve çocuklarımız için endişe taşıyan, kişisel beklentilerini bir kenara bırakmış, gerekirse bu yolda çile çekmeye, gerekirse bu yolda bedel ödemeye hazır neferiz. Bizler bu yoldan asla geri dönmeyeceğiz. Bu yoldan asla taviz vermeyeceğiz. Bizler halkın yanında, halkçılığın yanında, demokratlığın yanında olmaktan hiçbir zaman asla ve asla vazgeçmeyeceğiz. Sayısız medeniyetlere ev sahipliği yapmış Burdur, Anadolu’nun bu kadim kenti, kavgadan gürültüden, patırtıdan ve hoş görüsüzlükten uzak kalmış bu kente biz adım daha atıp bu kentin her türlü kavgasından bu kenti arındıracağız. Kültüre, sanata, bilimselliğe, çevreciliğe, her noktada önem vereceğiz. Biz Burdur’un doğal güzelliklerini, tarihi güzelliklerini, yaşayan ve ebediyete uğurladığımız tüm değerlerini yaşatmaya devam edeceğiz.

Bizler sizlerden aldığımız destekle, sizlerden aldığımız güvenle ve sizlerin bize yaşattığı onurla yılmadan, vazgeçmeden, gece gündüz demeden tüm örgütümüzle, mesai arkadaşlarımızla sizler için çalışmaya devam edeceğiz. Ben sizlerin önünde tüm Burdur halkına tüm sosyal Demokratlara bir söz vermek istiyorum. Benden hesap sorulmazsa, bu hesabı sormayıp kapalı kapılar ardında bize tuzak kuranlara hakkımızı helal etmeden, onların hepsini lanetliyorum. Şeffafız, açığız, bize kim hesap sormak isterse istediği hesabı, istediği yerde vermeye hazırız.

Bugün Burdur’a yarattığımız tüm katma değeri de Burdur’a yaşatmak üzere söz vererek ve bundan sonraki süreçte de borç ödeyip yarattığı katma değeri her bir yurttaşına eşit dağıtan bir belediyeciliği sizlerin huzurunda bir kez daha söz vermek istiyorum. Ben eğer bundan sonraki süreçte bir hata yapacak, bir yanlış yapacak olursam bunun bedelini mensubu olduğum siyasi parti olarak değil bizzat kendim olarak çekmek isterim. Partime de, örgütüme de asla zeval getirmem. Bunu da herkes böyle bilsin istiyorum.”

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in adaylık konuşmasının ardından CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker tüm partililer ile birlikte andımızı okudu.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive