GündemManşetSporBurdur’da 19 Mayıs öncesi anlamlı etkinlik; “Yamaç Paraşütçülerinden bayraklı uçuş”

4 ay ago
Burdur’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında, 17 Mayıs 2020 Pazar günü  Yamaç Paraşütçüleri Türk bayraklı uçuş gerçekleştirdi.
Yamaç Paraşütü Burdur Spor Kulübü ile Burdur Yamaç Paraşütü Yelken Kanat Havacılık Gençlik Spor Kulübü üyesi 30 Yamaç Paraşütçüsü paraşütlerine taktıkları Türk bayraklarıyla 380 rakımlı Avşar Tepe’den Burdur Gölü kenarına atlayış yaptı.
Kulüp Başkanları Bahri Kılıçaslan ve Muhammet Erşen, iki kulübün sporcularının 19 Mayıs 1919’un 101’inci yılına vurgu yapmak için Türk bayraklarıyla atlayış gerçekleştirdiklerini söylediler.
Kılıçaslan ve Erşen “19 Mayıs 1919 tarihi Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki önemli dönüm noktalarından birisi. Biz de bu amaçla iki kulübün sporcuları olarak ulusal kurtuluş mücadelemizin başlangıcının 101’inci yılına özel paraşütlerimize taktığımız Türk bayrakları ile uçuş gerçekleştirdik” dedi.
Yamaç Paraşütçücü Halil Bekar’da “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerimize armağan ettiği bu bayramı biz de yamaç paraşütçüleri olarak varlığımız Türk varlığına armağan olsun diyerek kutluyoruz” diye konuştu.
Sporcular yaklaşık iki saat süreyle gökyüzünde görsel bir şölen oluşturdu.
Kodlama : SadeMedia Interactive