Burdurlu Yamaç Paraşütü Sporcuları Akşehir’de önümüzdeki ay yapılacak mesafe yarışmasına hazırlanıyor.

Türkiye Hava Sporları Federasyonu İl Temsilcisi Fatih Kılıçaslan yaklaşık 10 yıl önce birkaç kişiyle başlayan Yamaç Paraşütü Sporunda şu an itibariyle 50’nin üzerinde aktif olarak uçuş yapan sporcu olduğunu söyledi.

Fatih Kılıçaslan; “Yaklaşık 10 yıl önce birkaç kişiyle başladığımız Yamaç Paraşütü sporunda şu anda 100’ün üzerinde Yamaç Paraşütü eğitimi almış, 50’nin üzerinde de aktif olarak uçan sporcu var. Atlayış yaptığımız çok güzel bir tepemiz var. Bazen yarım saate kadar havada kaldığımız oluyor. Burdur Gölü’nün muhteşem manzarası eşliğinde uçuşlarımızı yapıyoruz” dedi.

Kılıçaslan, “13-15 Ağustos’ta Akşehir’de Türkiye Hava Sporları Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu mesafe yarışmasına katılacağız. Antrenmanlarımızı sürdürüyoruz. Burdur’u tanıtmaya gayret gösteriyoruz. Bu yıl geçti ama önümüzdeki yıl Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonasının bir ayağını ilimizde gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Daha önce 3 sefer yaptık.” diye konuştu.

Yeni kurslar açarak Yamaç Paraşütü Sporuna ilgiyi artırmayı hedeflediklerini belirten Kılıçaslan, “Kurslarımız 12 kişi ile başlıyor. 4 gün yer eğitimi, 4 gün teorik eğitim ve 2 günde alçak tepelerden uçuş yaparak eğitimi tamamlıyoruz” dedi.