Yalova'da yaşayanlar, 11 Temmuz 2024 tarihinde Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) tarafından gerçekleştirilecek geniş kapsamlı elektrik kesintisi öncesinde tedirgin bir bekleyiş içindeler. Kesinti sabah saatlerinde başlayacak ve akşam saatlerine kadar sürecek. Şebeke yenileme, bakım çalışmaları ve arıza giderme amaçlı yapılan bu kesinti, Yalova'nın birçok ilçesinde günlük yaşamı önemli ölçüde etkileyecek.

11 Temmuz Perşembe günü 09:00-11:00 saatleri arasında, Yalova'nın Çınarcık bölgesinde, Liman, Çayır, Arı, Fındık, Ulubey, Karabük, Gökşen, Palandöken, Ender, Ermenek, Neşe, Cemil Zengin, Maçka, Taç mahallelerinde elektrik kesintisi yaşanacak. Aynı saatlerde Çınarcık'ın Köy İçi, Atuf, Fersan, Bal, Adaçayı, Hoca, Salkım, Şen, Zümrüt, Engere, Yolu, Karatepe, Obadere, Sandıkçı, Esenköy, Yıldız Cami Arkası, Serpildere, Değirmendere, Hamam, Okul, Yılmaz, Zerrin, Bağlar, Şenköy Meydanı, Armutlu, Ayvalık, Bekir Muhtar, Ayata, Deligül, Harmanlar, Melodi, Mürvet, Şehitlik, Şenköy bölgelerinde de kesinti olacak.

Fenerbahçe'nin rakibi belli oldu! Fenerbahçe'nin rakibi kim oldu? Fenerbahçe'nin rakibi belli oldu! Fenerbahçe'nin rakibi kim oldu?

Ayrıca, 09:00-13:00 saatleri arasında Çiftlikköy bölgesinde, Taşköprü, Merkez, Pınar, Yalova-İzmit Yolu, Musa Gündüz, Sardunya mahalleleri etkilenecek.

Yalova Merkez'de ise 09:00-17:00 saatleri arasında, Esen, Cihanoğlu Çıkmazı, Okul, Yeşiltepe-2, Susam, Çağlayan, 50. 61. Salkım, Karadeniz, Hüseyin Keser, Sümbül, Şanver Çıkmazı, Gül, Kocaaçma, Muammer Erman, Kotanoğlu, Kulaber Çıkmazı, Mecit Karbuz, İstiklal, Çiçek, Safran Yolu, Uzun Çıkmazı, Çobançeşme, 1. İhsan Kanbur, Atatürk, Millet, Çayır, Sağlık, Pınar, Selanik, Kurtuluş, Ümit Çıkmazı, Safran 41, Haberal, Balkaya, Paşaköy, 29. Adnan Menderes, Rahmi Üstel, Merkez mahallelerinde elektrik kesintisi uygulanacak.

Bu kesintiler nedeniyle vatandaşların önceden tedbir alması ve alternatif enerji kaynakları hazırlaması önerilmektedir. Geniş kapsamlı kesinti süresince günlük işlerinizi planlamanız ve acil durumlar için gerekli önlemleri almanız önemlidir. Detaylı bilgi ve güncellemeler için UEDAŞ'ın resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi