GündemManşetSağlıkYALÇIN’DAN İYİ HABERLER VAR

4 sene ago

Yaklaşık 5 aydır Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde kalp nakli için bekleyen Burdurlu Lise öğrencisi Yalçın Korkmaz’a uygun kalp bulundu. Kalp yetmezliği nedeniyle by-pass ameliyatı geçiren Yalçın Korkmaz durumunun ağırlaşması sonucu Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde 5 aydır kalp nakli bekliyordu…

Müjdeli haber önceki gün akşam saatlerinde geldi. Vefat eden ve ismi açıklanmayan bir kişiden alınan kalp 6 saat süren bir ameliyatla Yalçın Korkmaz’a nakledildi.

Ameliyat sonrası yoğun bakım servisine çıkarılan Yalçın solunum cihazından çıkarılarak normal servise alındı. Yalçın’ın babası Muhsin Korkmaz; “Oğlumuza kalp bağışlayan aileye sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Kim olduğunu öğrendiğimizde de aileye ziyarete gitmek isterim. Minnettarım.” dedi.

Vali Hasan Kürklü’de  Gazetecilere ve Koordinasyon Toplantısının açış konuşmasında; Yalçın’ın sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek “İnşallah en kısa sürede aramızda olacak. Doktorlardan aldığımız bilgilere göre çok başarılı bir ameliyat geçirdi. Ailesine ve sevenlerine göz aydınlığı diliyorum. Acil şifalar diliyorum” dedi.

Öte yandan Burdur Valiliği’nin Yalçın Korkmaz’ın ailesine destek olmak amacıyla başlattığı yardım kampanyasında şu ana kadar 58 bin TL toplandığı bildirildi.

Kodlama : SadeMedia Interactive