ManşetSağlıkYALÇIN YALNIZ DEĞİL

5 sene ago

Geçtiğimiz günlerde Burdur Valiliği öncülüğünde yardım kampanyası başlatılan, kalp nakli bekleyen Yalçın Korkmaz’ı Vali Hasan Kürklü, Hacettepe  Üniversitesi Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde yatan Yalçın Korkmaz’ı ziyaret ederek moral verdi.

Hacettepe Üniversite Hastanesi’nde Yalçın Korkmaz’ın yattığı odaya giden Vali Hasan Kürklü, Baba Muhsin Korkmaz’dan Yalçın’ın durumu ile ilgili bilgi aldı.

7-8 aydır evlatlarının hastalıkla mücadele ettiğini dile getiren Baba Muhsin Korkmaz, 5 ay önce aynı hastanede by_pass ameliyatı olduğunu ve sonrasında yaşadıkları hastalık sürecini anlattı.

Yalçın Korkmaz’ın doktoru Prof. Dr İlhan Paşaoğlu’nun asistanı Zeynep Uçar’dan hastalık süreci ile ilgili bilgi alan Vali Hasan Kürklü, Yalçın’la da bir süre sohbet ederek bir isteği olup olmadığını sorarken Yalçın Korkmaz, “Galatasaray takımını tuttuğunu ve bir vesile ile Ankara’ya geldiklerinde onlarla görüşmek ve imza almak istediğini” dile getirdi.

Vali Kürklü, Yalçın’ın hastalığı nedeniyle Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Muhasebe Bölümü’nde okuyan kardeşi Hatice’nin de okul durumunu da öğrendi. Rektör Mustafa Saatcı ile telefonda görüşerek Hatice’nin durumunu aktaran Vali Kürklü, önümüzdeki sene Hatice’nin bir sıkıntı yaşamadan okuluna devam edeceğini söyledi.

Her durumda Yalçın Korkmaz’ın ve ailesinin yanında olduklarını ifade eden Vali Hasan Kürklü, Yalçın’a hitaben “ en kısa zamanda sağlığına kavuşarak ailenle birlikte sağlık ve huzur içinde Burdur’a, evine dönmeni diliyoruz.” diye konuştu.

Yardım İçin:

Zıraat Bankası Burdur Şubesi

Hesap No: TR80 0001 0000 5854 0026 6450 06 (Yalçın Korkmaz Yardım Hesabı Notuyla)

Kodlama : SadeMedia Interactive