Burdur’un Kemer İlçesi Yakalar Köyü’nde oturan Süleyman Tuğcu (69) Manavgat’ta çıkan yangında mağdur olan vatandaşlara ulaştırılmak üzere imece usulü kıyafet yardımı topladı.

Burdur’un Kemer İçesi’ne bağlı Yakalar Köyü’nde oturan ve terzilik yapan Süleyman Tuğcu, eşi Ayşe Tuğcu’ya Manavgat’ta çıkan orman yangınında mağdur olan vatandaşlara ulaştırılmak üzere kadınlar için şalvar dikmek istediğini söyledi.

Köylülere durumu anlatan Tuğcu çiftine köyde yaşayan vatandaşlar destek verdi. Köylüler yaklaşık 200 adet şalvar dikimine yetecek kumaşı Süleyman Tuğcu’ya teslim etti. Ayşe-Süleyman Tuğcu çifti bir haftada şalvarların dikimini tamamlayarak paketledi ve Manavgat’ta yangından mağdur olan vatandaşlara ulaştırılmak üzere hazır hale getirdi.

Tuğcu; “1978 yılından bu yana terzilik yapıyorum. Manavgat’taki yangını gördüm. Kendim buraya yardım yapmak için kampanya hazırladım. Çıktım köyden basmaları topladım iki üç kişi ile birlikte. Bunları kendi elimle diktim. Kendim ütüledim. Bunları Manavgat’ta mağdur olan vatandaşlarımıza göndermek istiyorum. İnşallah yerine ulaşır.” dedi.

Günde 15 saat çalışarak bir haftada şalvar dikimini tamamladığını söyleyen Tuğcu, “Basması sizden, dikmesi benden dedim. Sağ olsun köylülerim kumaşları getirdi. Köyde bana destek olan yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Şalvar dışında erkek gömleği, erkek iç çamaşırı, çocuk kıyafetleri var. 3 yaşından 70 yaşına herkesin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık.” diye konuştu.