Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu yılda ülke çapında yaban hayatı seferberliği başlattı. Yurdun bir çok bölgesinde zor şartlar altında beslenmeye çalışan yaban hayvanlarına yemleme çalışması yapıldı. Yemleme esnasında Yaban keçileri cep telefonu kameraları tarafından görüntülendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce her yıl olduğu gibi bu yılda ülke çapında yaban hayatı seferberliği başlatarak yaban hayatına destek çalışmaları kapsamında yurdun dört bir yanında yaban hayatı yemleme seferberliği başlattı.

Bu kapsamda Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur 6’ıncı Bölge Müdürlüğünce de kış mevsimi nedeniyle ve özellikle yüksek rakımlı kesimlerde kar yağışının başlaması nedeniyle yaban hayvanlarının beslenmesi amacıyla yemleme çalışmalarına başladı. Özellikle yaban keçisi popülasyonu en yüksek illerden biri olan Antalya ilinde Yaban Hayatı Geliştirme Sahaları, Milli Park, Tabiat Parkları ile Devlet ve Genel Avlaklarında, kar yağışının yoğun olduğu yüksek rakımlı bölgelerde İl Şube Müdürlüğüne bağlı Şeflikler tarafından yonca, saman, besi yemi ve pazarlardan temin edilen sebzeler ile yemleme çalışması yapıldı.

Yemleme çalışmalarına İl Şube Müdürlüğü personelinin yanı sıra kamu kurum temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katılarak destek verdi. 

Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur 6’ıncı Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 2021 yılında şu ana kadar 8.450 kg yem desteğinin yapıldığı, hava şartlarına göre yemleme çalışmalarının devam edeceği bildirildi. 

Yemleme çalışmaları esnasında dağ keçileri cep telefonu kameralarınca görüntülendi.