Dünyanın birçok kesimi tarafından severek kullanılan WhatsApp uygulamasından yeni güncelleme duyurusu geldi. Yapılan bilgilendirmede, ''benden sil'' özelliğine yeni çözüm getirildiği ve artık mesajları yanlışlıkla sadece kendinizden sildiğinizde bunu geri alabileceğinizi bildirdi.

WhatsApp'tan o hatayı yapanları sevindirecek haber geldi. Birçok kişi tarafından sıklıkla yapılan mesajı yanlışlıkla sadece kendinden silme hatasına çözüm geliyor. Yeni güncelleme ile birlikte ''Benden sil'' özelliğine çözüm geliyor.

WhatsApp geçerli olacak yeni güncellemeyi mesaj paylaşarak duyurdu. O mesajda şu ifadeler yer aldı:

Merkez Bankası Rezervlerinde Tüm Zamanların Rekoru: 146,2 Milyar Dolar! Merkez Bankası Rezervlerinde Tüm Zamanların Rekoru: 146,2 Milyar Dolar!

"Bir mesajı herkesten silmek istediğiniz ancak yanlışlıkla sadece kendinizden sildiğiniz oldu mu? Bundan böyle bu işlemi geri alabilirsiniz. Silmek hiç bu kadar keyifli olmamıştı."

ÖZELLİK NASIL UYGULANACAK?

Yanlışlıkla bir mesajı "Benden sil" butonuna basarak sildiyseniz, şu adımları uygulayarak bu hatanızı düzeltebilirsiniz.

Bu kapsamda ilk olarak, sildiğiniz mesajın üzerine gelip  "Benden sil" butonuna tıklıyorsunuz. Bu işlemle birlikte, sildiğiniz mesajın yanında "Geri al" sekmesi belirecek. "Geri al" sekmesine tıklayarak mesajınızı geri getirebilirsiniz. Daha sonrasında isterseniz mesajı tekrar herkesten silebilirsiniz.

Kaynak: HABER MERKEZİ