GündemManşetSiyasetVolkan Mengi’nin ilk açıklamasında; 2019 seçim vurgusu

2 sene ago

Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti Genel Merkezi’nin 31 Aralık’ta yapılacak olan il kongresinde başkanlak için aday göstermeyi kararlaştırdığı isim olan Volkan Mengi, önceki gün İl Başkanlığı binasında ilk basın açıklamasını yaptı.

Mengi konuşmasında dava şuuruna, birlik- beraberliğe atıfta bulunurken, 2019 seçim yılını da hatırlatarak seçimleri işaret etti. Mengi’nin dile getirdiği ilk hedef yerel seçimler. Şehrimizde belediye başkanlığı yarışında 2004 ve 2009 yerel seçimlerini kazanan, 2014’te ise CHP’ye karşı kaybeden AK Parti’nin 2019’da Burdur Belediyesi’ni geri kazanmayı ilk hedef olarak belirleyen Volkan Mengi, “2019 yılının ülkemiz, ilimiz ve partimiz için önemli olduğunun bilincindeyim. Bu bilinçle hareket etmek durumundayız. Öncelikle 2019 yerel seçimlerinde Burdur Belediyesini hak ettiği Ak Parti Belediyeciliği ile tekrar buluşturmak, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde yine Burdur’umuzu Ak Parti Hizmetleri ile bölgemizin gelişen güzel bir ili haline getirmeye çalışacağız” diye konuştu.

Volkan Mengi konuşmasında şunları söyledi: “Ak Parti Burdur İl Başkanlığı görevini yüksek takdirleri ile tarafıma layık gören Büyük Türkiye’nin mimarı liderimiz, Cumhurbaşkanımız ve Genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz şükranlarımı arz ediyorum. Çıkmış oldukları büyük Türkiye yolunda göstermiş oldukları 2023,2053 ve 2072 hedefleri doğrultusunda zatiallerinden almış olduğumuz dava adamlığı şuurunu kendimize düstur edinerek Burdur’umuz için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan, durmadan, dinlenmeden, yorulmak nedir bilmeden çalışacağıma söz veriyorum. Ak Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki bir ekibin parçası olarak, partimizdeki bütün görevlerim sırasında partimizin ilkeleri çerçevesinde dava bilinciyle hareket ettim, etmeye de devam edeceğim. Birlik, beraberlik içerisinde teşkilatımızın her bir üyesi bizim için önemli olup, teşkilatımıza önem vereceğim. Teşkilat ile çalışmalar yaparak haksızlıklar karşısında diklenmeden, dik durarak çalışacağız. Onların gönlünü almak bizim için en öncelikli görevdir.

İl Başkanlığım çalışmalarında da Allah’ın Rızasını gözeterek Burdur’umuzun, Ülkemizin, partimizin ve bütün mazlum hakların selameti için milletvekillerimle ve dava arkadaşlarım ile çalışmalarımı sürdüreceğim. 2019 yılının ülkemiz, ilimiz ve partimiz için önemli olduğunun bilincindeyim. Bu bilinçle hareket etmek durumundayız. Öncelikle 2019 yerel seçimlerinde Burdur Belediyesini hak ettiği Ak Parti Belediyeciliği ile tekrar buluşturmak, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde yine Burdur’umuzu Ak Parti Hizmetleri ile bölgemizin gelişen güzel bir ili haline getirmeye çalışacağız.

Son olarak özellikle adaylık sürecinde aday arkadaşlarla beraber çıktığımız bu yolda birlik ve beraberliğimizi sağlayarak kardeşliğimizi bozmayarak güzel bir süreçten geçtik. Sayın Cumhurbaşkanımız bize görevi tevli etti. Arkadaşlarıma desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum”

Mengi açıklamasının sonunda basın mensuplarının Belediye Meclis üyeliğinin devam edip etmeyeceği konusundaki sorusuna, Belediye meclis üyeliğinden istifa edeceğini ve yedek meclis üyesinin yerine geçeceğini ifade etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive