GündemManşetTurizmVatandaşlardan Çevre Bakanı Kurum’un açıkladığı karara destek

1 ay ago

Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum’un Salda Gölü’nün Beyaz adalar kısmına 15 Ekim’den itibaren ziyaretçi alınmayacağı kararına vatandaşlardan destek geldi.
Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada Salda Gölü’nü korumak için yeni bir kısıtlamaya gidileceğini ve bu kapsamda Salda’nın Beyaz Adalar olarak bilinen kısmına ve göle girişe 15 Ekim’den titibaren yasaklanacağını açıkladı.
İstanbul’dan geldiğini ve Bakan Kurum’un kararını desteklediğini söyleyen Eren Koçak, “aslında haklı bir karar. Burası dünya çağında tanınan, gezilemsi görülmesi gereken bir yer. Bir çok yerli ve yabancı turist geziyor. Ama her konuda olduğu gibi bizim insanımız bırakın korumayı, bırakın değerini bilmeyi, elinden geldiğince kötü hale getirmek için çaba sarfediyor. Dolayısıyla bu karar mantıklı bir karar. Olması gereken bir karar” dedi.
İzmir’den geldiğini söyleyen Ozan Çabuk “Buranın doğal, büyüleyici bir güzelliği var. Bakanlık tarafından böyle bir kararın alınmasını doğru bir karar olarak değerlendiriyorum. Gerçekten korunması gereken doğal güzellikelrden birisi” diye konuştu.
Almanya’dan Salda Gölü’nü görmek için geldiğini söyleyen Necmi uzuner, “gördüğünüz gibi poşetleri göle atmışlar. Girişin yasaklanmasını güzel buluyorum. Buranın temizliğe bakıma ihtiyacı var. İnsanlarımızın bunu anlayışla karşılamasını diliyorum” dedi.
Kayseri’Den gelen Fatih Yamula ise “İnsanlar buraya giriyor. İnsanlar yiyeceklerini getiriyor. Çevreyi pisletiyorlar. En azından doğal ortam olduğu gibi korunur. Bu şekilde kapatılırsa insanlar uzaktan da izleyebilir” ifadelerini kullandı.
Fikret Özdül ve İpek Erkalkan Özdil çifti ise Bakanlığına ladığı kararın yerinde bir karar olduğunu söyledi.

Kodlama : SadeMedia Interactive