GündemManşetVatandaşın işini kolaylaştıran uygulamalar

11 ay ago

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan Açık Kapı uygulaması, Milletin Kapısı sloganı ile 81 İl Valiliği ve üç büyükşehrin ilçe kaymakamlıklarında hizmet vermeye devam ediyor.

Bu kapsamda Burdur Valiliği birinci katında 2018 yılı Mayıs ayı itibariyle hizmet vermeye başlayan Açık Kapı biriminin daha geniş kesimlere ulaşması amacıyla, Burdur Valiliği tarafından “AÇIK KAPI MOBİL ARACI” hizmeti başlatıldı.

Vali Hasan Şıldak’ın talimatları ile başlatılan “AÇIK KAPI MOBİL ARACI” ile engel durumu, ileri derecede yaşlılık ve hastalık durumları nedeniyle kamu hizmetlerinden faydalanamayan vatandaşlarımızın talep ve isteklerinin evlerinde alınması amaçlanıyor.

“AÇIK KAPI MOBİL ARACI” hizmeti ile ilgili değerlendirmede bulunan Vali Hasan Şıldak; yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza evlerinde hizmet vermek amaçlı başlattığımız bu uygulama ile, vatandaş odaklı bir yaklaşımla, taleplere hızlı ve doğru çözümler üretmek, sunulan hizmetlerde vatandaş memnuniyetini artırmak, devlet vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güven duygusunu pekiştirmenin amaçlandığını belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatları ile başlatılan Açık Kapı uygulamasının ilimizde en iyi, en işlevsel şekilde uygulanması noktasında büyük hassasiyet gösterdiklerini ifade eden Vali Şıldak, bu doğrultuda her Salı günü yapılan Vatandaşla Buluşma Toplantıları’nın Açık Kapı Uygulamasına kaydedilerek, talep ve isteklerle ilgili yönlendirme ve sonuçların takibinin Açık Kapı birimi tarafından yapılması suretiyle pratik ve sonuç alıcı neticeler aldıklarını belirtti.

Açık Kapı Mobil Aracı hizmeti ile de ‘Milletin Kapısı’ sloganıyla başlatılan bu güzel uygulamayı, dezavantajlı gruplar olarak nitelendirdikleri vatandaşların ayağına götürerek evlerinde hizmet vererek, daha geniş kesimlere ulaşmayı, yerinde hızlı çözümler üretmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive