EğitimGündemManşetVATANDAŞ, YENİ TRAFİK DÜZENİNE ALIŞMAYA ÇALIŞIYOR

5 sene ago

 

23 Ağustos’tan bu yana şehrimizde en başta ana arter Gazi Caddesi’nde çift yön akışı ve bu yeni düzenlemeye bağlı olarak diğer güzergahlarda yeni trafik düzeni uygulanıyor. Şehrimizde üç haftalık sürede araç sürücülerinin, vatandaşların yeni trafik akışına alışmaya çalıştıkları gözleniyor. Bu yeni süreçte; birçok yerde trafik akışı değiştiği için trafik kazaları da kaçınılmaz oluyor.

Özellikle çift yön’e dönüşen Gazi Caddesi’nde sıkışan trafikteki tıkanıklıklar kazalara yol açıyor. Belediye yönetimi yaşanan trafik sıkışıklığını rahatlatmak için tedbirler almaya devam ederken, bir yandan da kazalar devam ediyor.

Önceki gün şehrimizde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı. Özgür Mahallesi Çiftçi Sokak kavşağında Yukarı pazardan gelen Osman Şekerci yönetimindeki 07 GAH 08 plakalı hususi oto Gazi caddesine aniden çıkınca 15 KF 941 plakalı motosikletle çarpıştı. . Çarpmanın etkisiyle Motosiklet sürücüsü Osman Özgürler hafif şekilde yaralandı. Cadde üzerinde meydana gelen kazada trafik tıkandı. Ambulans olay yerine zorlukla ulaştı. 112 ekipleri yaralı motosiklet sürücüsüne ilk müdahaleyi yaptıktan sonra Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Kodlama : SadeMedia Interactive