GenelVatandaş dertli: Barış Parkı’nda oturamaz olduk!

5 sene ago

Burdur, Müze Parkı altındaki Barış Parkı’nda fuhuş pazarlığı yapıldığı iddiaları çalkalanıyor. İddiaya göre, Burdur’a il dışından gelen Roman kadınlar, yaşlı ve emekli vatandaşları, para karşılığı ilişkiye girme teklifinde bulunduktan sonra, paralarını alıp ortadan kayboluyor. Civardaki esnaflar, bu görüntüler nedeniyle vatandaşların, özellikle kadınların ve ailelerin parkta vakit geçiremediğini belirttiler.

Park ile ilgili iddialar hakkında konuşan esnaflardan Hüseyin Türel, “Buraya dışarıdan Çingeneler geliyor. Yaşlı adamlar tuzağa düşürülüyor. Bunun önlenmesi lazım. Bu sadece Emniyet’in yapabileceği bir şey değil. Burada, tuzağa düşürülmeye çalışılan yaşlı insanların, hastaneye götürülüp zührevi hastalıklar kontrolünden geçirilmesi lazım.

Bunları il dışından kimler getiriyor, yönlendiriyor araştırılması lazım. Burdur Türkiye’de en güzel yaşanabilecek illerden bir tanesi. Bu parka siz de geliyorsunuz ben de geliyorum. Bu Parkın adı Barış Parkı. Barış Parkı olabilmesi için insanların birbirlerine saygı göstermeleri lazım. Ayrıca, Barış Parkı bakımsız” dedi.

Vatandaşlardan Yaşar Öz de yaşlı vatandaşların, il dışından gelen Roman kadınlar tarafından kandırıldığını ve para karşılığı ilişki teklifinde bulunulduğu iddialarını kendisinin de duyduğunu söyledi.

Civardaki diğer esnaflarda Hüseyin Türel’in açıklamalarını doğruladılar. Bazı yaşlı ve emeklilerin, il dışından gelen Roman kadınlar tarafından kandırıldığını ve paralarının alındığını belirten esnaflar geçtiğimiz yıllarda Emniyet güçlerinin park ve civarında tedbirler aldığına daha sık rastladıklarını, ancak bu yıl içerisinde böyle bir durumla çok karşılaşmadıklarını dile getirerek, mutlaka gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini savundular.

Esnaflar, parktaki bakımsızlıktan da şikayet ettiler. Sokak hayvanlarının küpeleme yapılmadan ve kimlik verilmeden, parkta bulunduğunu söyleyen esnaflar, kaldırım işgallerinden, yoğun araç parklarından ve trafik sıkışıklığından da dem vurdular.

Hacer ZEREN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive