EkonomiManşetVAROLLAR, yurt dışına açıldı (KKTC Girne’de inşaat yatırımı)

10 ay ago

Burdur’un önde gelen firmalarından VAROLLAR GRUP, ilimizdeki, yurt içindeki yatırımlarının yanı sıra yurt dışı atağıyla da dikkat çekiyor, adından söz ettiriyor. Burdur’un renkli simalarından girişimci- iş adamı Baki Varol’un liderliğinde VAROLLAR GRUP, son yıllarda hızla büyüyen özel sektör kuruluşlarımızdan biri…  Süt ve süt ürünleri, lojistik, doğaltaş- mermer ve hizmet sektörünün yanı sıra inşaat sektörüne de hızlı bir adım atan VAROLLAR GRUP, yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) büyük bir inşaat yatırımına imza atıyor.

Doğu Akdeniz coğrafyasında KKTC’de yatırım kararının ardından Girne Esentepe’de inşaat projesini başlatan VAROLLAR GRUP, bitme aşamasına gelen, satışa sunulan iş yeri ve konutlardan oluşan birinci etap çalışmalarının ardından, ikinci etap inşaat çalışmalarını başlattı.

VAROLLAR GRUP geçtiğimiz hafta 12 ve 13 Nisan 2019 tarihlerinde KKTC’de Girne’deki inşaat yatırımının lansmanını gerçekleştirdi. İskandinav ülkelerinden gelen (Norveç, İsveç ve Finlandiya) Rusya, Ukrayna ve Belçika’dan gelen konuklar, VAROLLAR GRUP’un KKTC’de Lidya inşaat adı altında devam eden inşaat yatırımlarını yerinde incelediler.

VAROLLAR GRUP yönetim kurulu başkanı Baki Varol, yabancı konuklarına konut yatırımlarını tanıtmanın yanı sıra Türk kültürünü, yöre kültürümüzü de tanıttı.

Espirili kişiliğiyle, yabancı konuklarıyla samimi diyaloglar kuran Baki Varol, Kıbrıs’ta Burdur tanıtımı da gerçekleştirdi. Yabancı konuklarına şal, oyalı yazma, kep hediye eden Baki Varol, saç, gözleme ikramlarıyla Anadolu yemek kültürünü de tanıttı.

Kodlama : SadeMedia Interactive