ManşetSağlıkVali Yılmaz’dan; YENİ HASTANE’YE YAKIN TAKİP (Proje çalışmaları başladı)

3 sene ago

Burdur’da uzun bir süredir şehir gündemini meşgul eden, yeni Devlet Hastanesi yapımında proje çalışmalarına başlandı.

Şehir merkezinde yeri tartışma konusu olan, birkaç alternatif yerin öne çıktığı yeni Hastane yatırımında en sonunda, 2016 Kasım ayında Bur-kent mevkiinde Milli Savunma Bakanlığına ait 241 dönümlük alanın 70 dönümü Hastane yapımı için tahsis edilmiş, daha sonra bu 70 dönümlük alana 25 dönüm daha eklenerek, 95 bin metrekarelik alana yeni Hastane yapımı kararı alınarak, proje ihalesine çıkılmıştı…

Burdur’a yeni Hastane için proje ihalesi aşaması da tamamlanarak, proje ekibi çalışmalarına başladı. Vali Şerif Yılmaz, yeni Hastane yatırımını en başından beri yakından takip eden isimlerin başında geliyor. Yer seçiminin ardından şimdi de proje çalışmalarını yakından takip eden, bu işin başarıyla neticelenmesi için uğraş veren Vali Yılmaz, önceki gün proje ekibi ile görüştü.

Yeni Burdur Devlet Hastanesi Proje Ekibinden Vali Yılmaz’a Brifing

Vali Şerif Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Metin Demir ve beraberinde gelen Sağlık Bakanlığı heyetini kabul etti. Yapılacak olan yeni Burdur Devlet Hastanesi’nin proje ihalesini alan firma yetkilileri ile birlikte Burdur’a gelen Sağlık Bakanlığı heyeti, yeni Hastane’nin yapılacağı araziyi yerinde görerek incelemelerde bulundular. İncelemelerinin ardından Vali Yılmaz’a ziyarette bulunan heyet, devam eden proje çalışmalarıyla ilgili Vali Ylımaz’a brifing verdiler.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyarette, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Metin Demir, Sağlık Bakanlığı heyeti ve yapılacak yeni hastanenin proje ihalesini alan firma yetkilileri yer aldı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından Sağlık Bakanlığına devredilen arazi üzerine yapılacak olan Yeni Burdur Devlet Hastanesinin proje ihalesi Mayıs ayı içerisinde yapılmıştı… Proje çalışmalarına başlayan firma yetkilileri, proje süreciyle ilgili görevli Bakanlık teknik personeliyle birlikte hastanenin yapılacağı araziyi yerinde görerek, projeyle ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Gerçekleştirdikleri ziyarette proje çalışmaları ve süreçle ilgili Vali Yılmaz’a bilgiler veren Sağlık Bakanlığı heyeti, projenin uygulanacağı alanla ilgili görüş alış-verişinde buludular. Vali Yılmaz, Hastane’nin proje sürecinin tamamlanmasının ardından en kısa sürede yapım ihalesinin yapılacağını vurgulayarak, yapılacak yeni Hastanenin, Burdur Gölü manzarasıyla beş yıldızlı otel konforunda nitelikli odalarıyla, % 80’i tek kişilik odalardan oluşmak üzere Burdurlulara yakışır, yaraşır bir hastanenin ilimize kazandırılacağını ifade etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive