İlçeManşetVali Yılmaz’dan Karamanlı ve Tefenni turu (Bu zor günleri birlik- beraberlik içinde atlatacağız)

3 sene ago

1 Haziran 2016 tarihinde çıkan Valiler kararnamesi ile Kütahya Valisi iken Burdur Valiliği görevine atanan, 17 Haziran tarihinde ilimize gelerek işbaşı yapan Vali Şerif Yılmaz, yoğun programı arasında fırsat buldukça ilçe gezilerine devam ediyor. 18 Ağustos 2016 Perşembe günü Karamanlı ve Tefenni ilçesi ziyaretleriyle Burdur’un batısını dolaşmaya devam eden Vali Yılmaz’ın Karamanlı ve Tefenni temaslarından sonra gazetecilere yaptığı genel değerlendirmenin ana teması ‘bölücü terör’ oldu.  Elazığ’da gerçekleşen hain terör saldırısını hatırlatan Vali Yılmaz, birlik ve beraberliğin önemine işaret ederek, milletçe bu zor günlerin üstesinden birlik içinde gelinebileceğinin altını çizdi.

Vali Yılmaz, “Bizim çalışmamız lazım. Kuvvetli olmamız lazım, hem devlet kurumları, hem vatandaşı, hem sivil toplum örgütleri ile. Bizler bu birlikteliği gösterdiğimiz şekilde inşallah onlar da muvaffak olamayacaklardır. Devletimizle milletimizle beraber hainlere gereken cevap verilecek. Bu zamana kadar verdik bundan sonra da vermeye devam edeceğiz” dedi.

Vali Şerif Yılmaz Karamanlı ve Tefenni gezisinin sonunda yaptığı değerlendirme konuşmasında şunları söyledi: “Bugün de Tefenni ve Karamanlı ilçelerimizi ziyeret ettik. İlçelerimizde yapılan çalışmalar ile ilgili Kaymakam ve Belediye Başkanlarımızdan değerlendirmeler aldık. İlçelerimizi yakından tanımaya devam edeceğiz. Özellikle bugün farklı bir gün yaşadık. Sabah saatlerinde Elazığ’da meydana gelen hain patlamada hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımız var, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yine öğleden sonra Bitlis Hizan ilçesinde meydana gelen terör saldırısında yine şehitlerimiz var. Ben özellikle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Ülkemizin içerisinde bulunduğu bu zor ve kritik dönemde daha hassas davranılması, ülkemizin birliğine ve beraberliğine kast eden hainlere karşı da el birliği ile topyekün aynı cevabı verdiğimizi yakından görüyoruz. İnşallah bu zor günleri hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde atlatırız.

Ülkemiz ne kadar güçlü kuvvetli olursa bizimle oynamaya çalışanlar bunun cevabını çok daha net bir şekilde alır. Onun için bizim burada vatandaş olarak ta görevimiz bu birlik beraberliğe ülkemizin güçlenip kuvvetlenmesine iyi bir şekilde destek vermemizdir. Bunu da Burdurlu hemşehrilerim de gayet iyi biliyor, ben tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Bizim çalışmamız lazım. Kuvvetli olmamız lazım, hem devlet kurumları, hem vatandaşı, hem sivil toplum örgütleri ile. Bizler bu birlikteliği gösterdiğimiz şekilde inşallah onlar da muvaffak olamayacaklardır. Devletimizle milletimizle beraber hainlere gereken cevap verilecek. Bu zamana kadar verdik bundan sonra da vermeye devam edeceğiz.”

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive