ManşetSiyasetVali Yılmaz’dan ilginç ‘dedikodu’ çıkışı: “Tozlu Burdur, sözlü Burdur”

3 sene ago

“TOZLU BURDUR, SÖZLÜ BURDUR” BU MEMLEKETTE SÖZÜ ORTADAN KALDIRMAZSAK NE KADAR HİZMET YAPARSANIZ,

NE YAPARSANIZ YAPIN İNSANLARI MUTLU EDEMEZSİNİZ.

4 Nisan 2017 Salı günü Burdur Devlet Hastanesi’nde gerçekleşen açılış programında Vali Şerif Yılmaz yaptığı konuşmada ilginç değerlendirmelerde bulundu. Burdur’daki dedikodu ortamına dikkat çeken, “tozlu Burdur, sözlü Burdur” sözüne atıfta bulunarak, referandum öncesinde bazı çevrelerin iddialarına şöyle cevap verdi:

Bir hususa daha değinmek istiyorum, Sayın Vekilimizin dediği gibi dedikodu çok oluyor. Burdur’a gelirken benimde duyduğum söylenen buydu; ‘Tozlu Burdur, sözlü Burdur’ tozunu orman teşkilatımız almış çok teşekkür ediyorum. Her tarafı ağaçlandırılmış, ama sözü bitmemiş. Dedikodu halen daha devam ediyor. Son günlerde duyduğum bir hadise daha var belki konunun dışında olacak ama. Bu memlekette sözü ortadan kaldırmazsak ne kadar hizmet yaparsanız, ne yaparsanız yapın insanları mutlu edemezsiniz.

REFERANDUM SÜRECİ İLE İLGİLİ HANGİ SİYASİ PARTİ OLURSA OLSUN, AÇIK VE KAPALI YER TOPLANTILARI İLE İLGİLİ HİÇBİR KISITLAMA OLMAMIŞTIR

15 Temmuz süreci sonrası Olağan Üstü Hal ilan edildi ve devam ediyor. OHAL’le ilgili yetkimiz olmasına rağmen bu güne kadar vatandaşlarımızın günlük yaşantısında hiçbir kısıtlama yapılmadı. OHAL sadece bu devletin başına bela olan terör örgütlerinin mücadelesi ile ilgili uygulansın diye çıkarıldı. Biz de Hükümetin, Devletin temsilcisi olarak bu terör örgütü ile ilgili yapılması gerekenleri harfiyen uyguluyoruz. Ama son günlerde duyduğum şudur, referandum kampanyası döneminde ‘bazı kişilere Valilik tarafından izin verilmediği’ şeklinde dedikodu var. Çok açık söylüyorum. Devlette her şey belge ile olur. Devleti yıpratmak için konuşurken bile çok dikkatli olmanız lazım. Bu devlet bizim devletimiz.

Başka devletimiz yok. Bize müracaat eden siyasi partilerin genel başkanları, genel başkan yardımcıları, partili veya bağımsız milletvekilleri  kim olursa olun, açık ve kapalı yer toplantıları ile ilgili hiçbir kısıtlama olmamıştır. Kim nerede konuşmak istiyorsa orada konuşmasına izin verilmiştir.

BU SÜREÇTE SİYASİ PARTİLERİN GENEL BAŞKAN VE YARDIMCILARI, PARTİLİ VEYA BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE KİM TALEP ETMİŞSE, NEREDE TOPLANTI YAPMAK İSTİYORSA ORADA İZİN VERİLMİŞTİR

Yüksek Seçim Kurulu kararı gereğince bildiğiniz gibi belli süreye kadar izin verme yetkisi Mülki Amirliklerdedir. Belli süre geçtikten sonra İl ve İlçe Seçim Kurullarına geçer. Siyasi partilerin genel başkan ve yardımcıları, partili veya bağımsız milletvekilleri dahil olmak üzere kim talep etmişse, nerede toplantı yapmak istiyorsa orada izin verilmiştir. O toplantıların tamamı da verilen izinler çerçevesinde yapılmıştır. Ama maalesef işte o sözü kaldıramadığımız için konuşmalar dedikodular devam ediyor, tozlu Burdur’u tozunu kaldırmışız, inşallah sözlü Burdur’un dedikodu kısmını da hep beraber temizler kaldırırız diye düşünüyorum.”

Kodlama : SadeMedia Interactive