İlçeManşetVali Yılmaz’dan Çavdır turu “Köylerde birinci önceliğimiz su sıkıntısını gidermek”

3 sene ago

Fırsat buldukça ilçe gezileri, belde ve köy turları gerçekleştiren, sahada vatandaşlarla iç içe olup sorunları yerinde görerek çözmeyi amaçlayan Vali Şerif Yılmaz önceki gün Çavdır’da geniş kapsamlı bir gezi düzenledi.

Çavdır programında ilk olarak Çavdır ilçesi mahalle ve köy muhtarları ile toplantı yapan Vali Yılmaz, sonrasında Çavdır ilçesi eğitim öğretim yıl sonu değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantıların ardından yapımı devam eden Çavdır Hükümet Konağı ve yapımı tamamlanan Çavdır Spor Salonu’nu gezerek incelemelerde bulunan Vali Yılmaz, Kaymakam Abdullah Şahin ve yetkililerden bilgi aldı.

Muhtarlarla toplantı

Vali Yılmaz’ı Çavdır’ı ziyaretinde Kaymakam Abdullah Şahin, Belediye Başkanı Mustafa Uysal, Söğüt Belediye Başkanı Salih Yavuz, Çavdır İlçe İdare Şube Başkanları, Çavdır İl Genel Meclis Üyeleri ve muhtarlar karşıladı. Çavdır’da ilk olarak Muhtarlarla bir araya gelen Vali Yılmaz, birtakım uygulamaya koyduğu hususları paylaştı. Bazı konularda muhtarlara talimatlarını aktaran Vali Yılmaz, konuşmasının sonunda Muhtarların talep ve isteklerini dinledi.

Önceliklerinin köylerin su sıkıntılarının giderilmesi olduğunu ifade eden Vali Yılmaz, bundan dolayı da gelen 1. dilim KÖYDES ödeneğini bu konuya ayırdıklarını belirterek, köylerin su sıkıntılarını yakından takip ettiklerini vurgulayarak, Muhtarlardan su depolarının hijyen durumu ve klorlanmalarına  dikkat edilmesini istedi. KÖYDES 2. dilim ödeneğinin gelmesi ile birlikte devam eden sıcak asfalt çalışmalarına hız vereceklerini dile getiren Yılmaz 3 yıl içerisinde il geneli köy grup yollarının sıcak asfalt çalışmalarını tamamlayacaklarını söyledi.

Vali Şerif Yılmaz Çavdır ilçesi programının son bölümünde vatandaşlarla bir araya geldi, Avcılar, Atıcılar ve Av Hayvanlarını Koruma Derneğinin iftarına katıldı.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive