İlçeManşetVali Yılmaz Salda Gölü’nü tanıtma çalışmalarına ağırlık veriyor

3 sene ago

Göller Bölgesi’nde yer alan, gölleriyle ünlü Burdur’un en önde gelen değerlerinden, doğal varlıklarından biri olan Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü, Vali Şerif Yılmaz’ın da hep gündeminde…

2016 Haziran ayından bu yana ilimizde Valilik görevini sürdüren Vali Yılmaz, Salda Gölü ile yakından ilgileniyor. Burdur’un sahip olduğu tarihi değerlerin ve doğal güzelliklerin turizmde değerlendirilmesi, ilimizin turizm pastasından aldığı payın büyümesi Vali Yılmaz’ın öncelikli hedefleri arasında yer alıyor.

Son birkaç yıldır adını sıkça duyuran, özellikle “Maldivler” benzetmesiyle büyük bir patlama yapan, ziyaretçi sayısında büyük artışlar yaşayan, yerli turistlerin ilgisinin giderek arttığı Salda Gölü’ne yakın ilgi gösteren Vali Yılmaz fırsat buldukça Salda Gölü’ne gidiyor. Hafta sonu geçtiğimiz Pazar günü Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile birlikte Salda Gölü turu gerçekleştiren Vali Yılmaz, önceki gün de TRT Haber’in Salda Gölü ile ilgili çekimlerine katıldı. Geçtiğimiz Salı günü TRT Haber’de yayınlanacak ‘Bir Hikaye Daha’ adlı programın çekimine katılan Vali Şerif Yılmaz, eşsiz manzarası eşliğinde Salda Gölü’nü anlattı.

Vali Yılmaz‘dan yerli tanımlama: “SALDİVLER”

Eşsiz turkuazın tonlarıyla görsel şölen sunan ve “Türkiye’nin Maldivleri” benzetmesiyle ününü daha da artıran Salda Gölü için, yeni sloganımız; “SALDİVLER” diyen Vali Yılmaz, konuşmalarında herkesi maviyle yeşilin içi içe olduğu Salda’yı görmeye davet ediyor. Vali Yılmaz Burdur’da turizmi geliştirme çalışmalarında tanıtımın yanı sıra, turizm alt yapısının öne- mine de sıkça değinen Vali Yılmaz, konaklama tesisleri, restaurantlar gibi turistlerin talep ettiği hizmetlere cevap verecek yatırımların Burdur’da çoğalması, yaygınlaşması gerektiğini dile getiriyor.

İlimiz Yeşilova ilçesindeki doğa harikası Salda Gölü’ne bu denli ilgi oluşmasında, medyada çıkan haberlerin de katkısı büyük. İnternet siteleri, TV’ler, gazeteler, dergilerde çıkan Salda Gölü ile ilgili haberler, Salda Gölü’nün tanıtımına olumlu katkılar sağlarken, ziyaretçilerin Salda’ya olan merakını artırdı. Salda’nın yaptığı müthiş süksenin bir sebebi de sosyal medya. Dijital iletişim araçlarındaki Salda Gölü paylaşımları, özellikle Maldivler’e benzetilen beyaz kumsalı, göl’ün turkuaz tonlarını ortaya koyan fotoğraflar, videolar Salda Gölü’ne olan ilgiyi artıran faktörlerden oldu.

Kodlama : SadeMedia Interactive